Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Käes on aeg Peipsil võrke tragida (2024-06-04 05:40:55)


Tragimise tööd Peipsil. Foto: Keskkonnaamet

 

Tänasest alustab Keskkonnaamet taas Peipsi järve vanadest võrkudest puhastamist ehk tragimist. Sellel nädalal tehakse tragimistöid täna, 4. juunil ja homme, 5. juunil, järgmisel nädalal 12.-13. juunil.

 

Keskkonnaameti järelevalve arendusbüroo peainspektor Ivo Kask ütles, et eelmiste aastate kogutud andmete põhjal on tõenäoline, et ka sel aastal on kalapüüdjad kaotanud Peipsi järve sadu kalapüügivahendeid, mis kahjuks risustavad veekogu ja kahjustavad kalavarusid. „Juba enne tragimise algust laekus Keskkonnaameti järelevalvele tegelikult igal nädalal infot Peipsi järvest avastatud vanadest ulpivatest võrkudest,“ rääkis Kask.

 

Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest lisaks veekogus elavate kalade, veeloomade ja veelindude ohustamisele on sellised võrgud ohuks ka veeliiklusele ning lõhuvad veesõidukite mootoreid ja kalastajate püügivahendeid.

 

Ivo Kask selgitas, et lisaks liikus käesoleva talve lõpus lagunev jää Peipsi järve läänekaldale ning suur osa sellest sulas Eesti vetes. „Sellel kevadel on Keskkonnaameti järelevalveinspektorid peale jää sulamist juba avastanud ning kaldale toonud kaotatud võrke, mille meie rannalähedasse vette on toonid liikunud jää. Keskkonnaametil aitavad järve vanadest võrkudest ja teistest kalapüügivahenditest puhastada kutselised kalurid, harrastuspüüdjad ja koostööpartnerid muudest riigiasutustest, suur tänu neile selle eest,“ lisas Kask.

 

Keskkonnaamet on Peipsil kaotatud või hüljatud püügivahendite otsimise ja veekogust eemaldamisega tegelenud alates 2006. aastast. Kokku on Peipsi järvest tragimise käigus leitud ja eemaldatud 11 554 nakkevõrku ja 14 mõrda. Võrgud ühte jadasse asetatuna oleks selle kogupikkuseks ligikaudu  808,78 km.

 

 

 

Allikas: Keskkonnaameti 04.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.