Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võõrandas Jõgevamaal Põltsamaa vallas 12 koera (2024-05-31 03:50:01)


Fotod: Põllumajandus- ja Toiduamet

 

30.05.2024. a. võõrandas amet tšau-tšau tõugu koerad. Loomade elu ja tervis oli ohus. Koerad võõrandati varjupaikadele, kus nende eest kantakse hoolt.

 

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul võõrandas amet pea pooled koerad, sest loomadele ei võimaldatud vajalikku ravi. „Loomadel oli erinevaid tervisehädasid, mida omanik vaatamata ettekirjutustele ei täitnud, vaid jättis loomad ravita. Seetõttu otsustati loomad võõrandada, et tagada neile vajalik ravi. Koerte silmad olid haiged ning karv pulstunud, kuivõrd õues on väga palav, siis antud tõug vajab erilist hooldamist, et karvaalune nahk hauduma ei läheks,“ selgitas Laurimaa.

 

Enne, kui loom võõrandatakse, antakse omanikule võimalus olukorda parandada. „Antud juhul loomaomanik täitis ettekirjutusi osaliselt, ent sarnased puudused ilmnesid korduvalt,“ lisas Laurimaa. Lisaks loomade võõrandamisele alustas Põllumajandus- ja Toiduamet loomapidaja suhtes väärteomenetluse.

 

Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde. Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid Põllumajandus- ja Toiduametil, milles meile osutavad tänuväärset abi mitmed loomakaitseorganisatsioonid.

 

Kõik loomad on tänaseks varjupaigas, kus nendele võimaldatakse ravi ning tagatakse kõik muu heaoluks.

Põllumajandus- ja Toiduamet tänab Politsei ja Piirivalveameti ametnikke kohapealse korra tagamise eest.

 

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.