Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
METK ja LUKE allkirjastasid koostöömemorandumi (2024-05-31 03:43:33)

 


METKi foto: Andre Veskioja, METKi direktor ning Johanna Buchert,
LUKE president ja juhatuse esimees.

 

Teisipäeval, 28. mail allkirjastasid Maaelu Teadmuskeskus (METK) ja Natural Resources Institute Finland (LUKE) Sakus koostöömemorandumi soodustamaks kahe teadus- ja arendusasutuse vahelist koostööd.

 

Koostöö alguspunktiks võib lugeda möödunud sügist, kui METKi juhtkond külastas Soomes LUKEt. Sel nädalal Eestis toimunud jätkukohtumise eesmärgiks oli pikaajaline partnerlus koostöömemorandumiga vormistada ning tutvustada LUKE juhtkonnale siinse teadusasutuse võimalusi Jõgeval ja Sakus. Kahepoolsel kohtumisel keskenduti peamiselt ühisosa otsimisele ning kokkupuudepunktidele valdkondades nagu mullastiku uuringud, agrotehnoloogia, taimebiotehnoloogia ja sordiaretus.

 

Organisatsioonid nentisid, et seisavad sarnaste väljakutsete ees, mistõttu on kahepoolsed suhted väga olulised. Ühiseks väljakutseks on kliimamuutustega kohanemine, kus LUKE sõnul on neil ka Eestilt õppida, sest meie kliima on nende tulevikukliima. Teadustaristu kõrval avaldas Soome külalistele muljet Sakus asuv laborikeskus, paistes  külaliste hinnangul silma oma professionaalsuse ja kõrgtehnoloogilise inventariga.

 

METKi direktor Andre Veskioja kinnitas, et Eestil ja Soomel on sarnased probleemid, mida on võimalik koostöö kaudu tõhusamalt lahendada. „Lisaks muutuvale kliimale on ühiseks väljakutseks madala lisandväärtusega toidutooted. Kogemusi, inventari, oskuseid ja inimesi jagades on meil võimalik senisest paremini ka selliste väljakutsete lahendamisega tegeleda,“ sõnas Veskioja.

 

Tulevikus on plaanis kohtuda regulaarselt ja panna toimima teadusvaldkondade tasemel koostöö eelkõige järgnevatel teemadel nagu üleeuroopalised teadusuuringud, taimegeneetika, teadlasvahetused, andmehaldus, tehisintellektiga seonduv ning teadusuuringute infrastruktuuri arendamine.

 

Natural Resources Institute Finland (LUKE) on teadusasutus, mille ülesanne on edendada taastuvate loodusvarade säästval kasutamisel, heaolul ja maaelu elujõulisusel põhinevat konkurentsivõimelist ettevõtlust.

Seotud lingid: LUKE tutvustus

 

 

 

Allikas: Maaelu Teadmuskeskuse pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.