Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevainfo (2024-05-31 03:37:00)

 

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 26.

 

Juhtimiselt kõrvaldati kuus joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

 

29. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval tekkis konflikt 43-aastase mehe ja tema 33-aastase elukaaslase vahel, mille käigus sai naine vigastada. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

 

29. mail teatati, et Lasnamäel Kivila tänava korteris tekkis verbaalne konflikt 72-aastase mehe ja tema 74-aastase elukaaslase vahel, mille tagajärjel tundis naine hirmu. Politsei pidas mehe kinni, sest päev varem oli mees löönud naist korduvalt.

 

29. mail teatati, et Kesklinnas Pärnu maantee korteris tungis 50-aastane mees kallale oma 39-aastasele endisele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

 

Vargus

29. mail teatati, et Lasnamäel Vesse tänava kinnises hoovis prooviti varastada kolmest veoautost kütust. Juhtumi täpsemad asjaolud ja kahju on selgitamisel.

 

Harjumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

29. mail teatati, et Kohila vallas Aespa aleviku majas lõi 45-aastane mees oma 54-aastast elukaaslast. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

  

Piiriturvalisus

29. mail koostati 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld, tehti kiirmenetluses rahatrahv 700 eurot ja lõpetati ennetähtaegselt mehe viibimisaeg Eestist. Kuna mees juhtis 70km/h alas mootorsõidukit kiirusega 144km/h.

 

 

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
22. mail varastati Tartus Tähe tänava parklast elektriline tõukeratas MI Electric Scooter ja ratta trosslukk. Kahju on 511 eurot.

23. mail avastati, et Tartus Raatuse tänava rattaparklast on varastatud lukustatud jalgratas Bottechia. Kahju on 500 eurot.

Piiriturvalisus
29. mail saabus Luhamaa piiripunkti Hispaania numbrimärgiga sõiduk, mida juhtis Ameerika kodanik. Masina läbivaatuse käigus leiti sellest kolm Belgia ja üks Hispaania numbrimärk. Kuna registreerimismärgid ei olnud originaalid, võeti need hoiule. Peale esmaseid menetlustoiminguid lahkus juht masinaga Venemaale.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Tapmine

29. mail sai politsei teate, et Jõhvis avastati vägivalla tunnustega 40-aastase naise surnukeha. Politsei pidas sündmuskohal tapmises kahtlustatavana kinni joobes 46-aastase mehe. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Arvutikelmused

28. mail sai politsei teate mehelt, kellele helistas WhatsAppi kaudu end Smart-ID teenindajana esitlenud inimene, kes väitis, et mehe nimelt on tulnud palju laenutaotlusi. Selle takistamiseks pidi mees alla laadima Anydesk rakenduse ja edastama fotod oma pangakaardist. Seda mees ka tegi ning avastas hiljem, et tema nimele on LHV pangas väljastatud neli virtuaalset pangakaarti ning pangaautomaadist on välja võetud sularaha. Kahju on 19 653 eurot.

 

29. mail pöördus politseisse 66-aastane mees, kellele pakuti võimalust teenida tulu krüptoraha vahetussüsteemiga. Mees paigaldas enda arvutisse Anydesk programmi. Tundmatu inimese juhendamisel lõi mees endale kontod Luminori ja Revoluti pangas ning hakkas edastama võõrastele kontodele oma sääste. Mehele näidati, et tema tegevus on teeninud märkimisväärset tulu, aga tegelikult langes ta pettuse ohvriks. Kahju on umbes 50 000 eurot.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine ühel Moldova, ühel Kõrgõzstan ja ühel Usbekistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

29. mail avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult kaks päeva, neist ühe Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni riikide territooriumile sissesõidukeeld kaheks kuuks ning määrati rahatrahv 80 eurot. Seejärel lahkus inimene Venemaale.

 

29. mail avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Kanada kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 13 päeva, neist kõik Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni riikide territooriumile sissesõidukeeld neljaks kuuks ning määrati rahatrahv 300 eurot. Seejärel lahkus inimene Venemaale.

 

29. mail rikkus USA kodanik Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal pärast passikontrolli piirirežiimi eeskirja ja talle määrati rahatrahv 100 eurot. Seejärel lahkus inimene Venemaale.

 

29. mail kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Lääne-Virumaa ettevõtet, et kontrollida, kas välismaalasest töötajale on makstud väiksemat töötasu, mis on sätestatud välismaalaste seaduses olevast määrast. Selgus, et ettevõte rikkus töötasule esitatud nõudeid ja maksis töötajale kohustatud määrast väiksemat töötasu. Ettevõttele määrati rahatrahv 2000 eurot.

 

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Pärnumaa

 

Vargused

29. mail sai politsei teate, et Pärnu linnas Papiiniidu tänaval kaupluses varastas 46-aastane mees kaks akut kogusummas 690 eurot. Turvatöötaja pidas mehe kinni ja kaup tagastati kauplusele.

 

Politseile anti teada, et 21.-23. mail täpselt tuvastamata ajal varastati Tori vallas Sauga alevikus Hirvela tänaval kortermaja eest rattahoidlast lukustatud halli värvi jalgratas Trek ja punase-valge kirju jalgratas Rock Machine Manhattan. Kahju on 1 239 eurot.

 

Raplamaa

 

Arvutikelmus

Raplamaal elav naine andis politseile teada, et aprilli alguses leidis ta Facebookist reklaami investeerimisvõimaluste kohta, kuhu sisestas enda kontaktandmed. Naisega võtsid ühendust vene keelt kõnelevad inimesed, kes pakkusid abi veebis investeerimisel ja juhendasid teda läbi arvutisse ja telefoni paigaldatud Anydesk rakenduse. Naist juhendati valuutaga kauplema ja aktsiatesse investeerima. Kuu aja jooksul kandis naine 22 243 eurot enda pangakonto kaudu maksevahendaja krüptovaluuta plokiahelasse. Praeguseks puudub naisel võimalus enda investeeritud raha ja tulu kättesaamiseks.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.