Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Septembrist koertele ja kassidele marutaudi antikehade tiitri määramine kohustuslikuks (2024-05-29 04:51:18)

 

Septembrist muutub Venemaalt ja Valgevenest saabuvatele koertele ja kassidele marutaudi antikehade tiitri määramine kohustuslikuks

 

Alates 16. septembrist tuleb enne Euroopa Liitu sisenemist määrata koertel ja kassidel marutaudi antikehade tiiter. Muudatus puudutab Valgevenest ja Venemaalt liitu sisenevaid koeri, kasse ja valgetuhkruid.

 

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Olev Kalda sõnul puudutab muudatus nii kaubanduslikku, kui ka mittekaubanduslikku liikumist. „Kõik koerad, kassid ja valgetuhkrud, kes sisenevad Venemaalt või Valgevenest Euroopa Liitu peavad lisaks marutaudi vastasele vaktsineerimisele läbima marutaudi antikehade testi. See tähendab seda, et 30 päeva pärast vaktsineerimist peab loomaarst võtma vereproovi ning tegema antikehade testi tunnustatud laboris. Kui test näitab, et antikehi on piisavalt, siis kolm kuud pärast vereproovi võtmise kuupäeva võib lemmik mistahes liidu riiki liikuda,“ selgitas Kalda.

 

Kutsikas või kassipoeg võib Valgevenest ja Venemaalt Euroopa Liitu siseneda alles seitsme kuu vanuselt. „Kuivõrd näiteks kutsikale tehakse esmane marutaudivastane vaktsineerimine 12-nädalaselt ning antikehade test tehakse 30 päeva möödumisel, siis see tähendab, et looma liikumine Euroopa Liitu on lubatud kolme kuu pärast ja looma minimaalne vanus EL-i toomisel on ligikaudu seitse kuud,“ kirjeldas Kalda.

 

Muudatus puudutab ka neid loomi, kes reisivad Eestist Venemaale või Valgevenesse ning saabuvad tagasi pärast 16. septembrit. „Sellisel juhul soovitame teha antikehade test enne Eestist lahkumist. Testi tulemus peab olema kantud lemmikloomapassi ning lisaks peab olema kaasas ka laborivastuse raport,“ ütles Kalda.

 

Kui marutaudi antikehade testi pole tehtud enne EL-ist lahkumist ja seda tehakse Venemaal või Valgevenes, siis sellisel juhul kehtivad üldnõuded ja nõuetekohase antikehade tiitri määramise ning EL-i tagasi liikumise vahe peab olema vähemalt 3 kuud.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.