Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õhtune retk Alaverre sireleid, püsililli ning ilusaid ja kasulikke põõsaid ja puid vaatama (2024-05-28 05:42:06)

 

Õhtune retk Alaverre Helve Vaarmanni sireleid, püsililli ning ilusaid ja kasulikke põõsaid ja puid vaatama

Neljapäeval, 30. mail 2024


 Eelmise aasta 12. juunil käisime aiakujundaja Helve Vaarmanni Elurikkuse aias esimest korda – siis nägime seal õitsemas hiliseid sirelisorte. Oma suure sirelihuvi ja -teadmised on Helve Vaarmann saanud sireliaretaja Aavo Mägilt õppides.  Ta on töötanud floristina,
aiandust ja maastikukujundust on ta õppinud Räpinas ja Luual.

Nüüd on reis varasem ja saame näha ka varasemaid sirelisorte. Helve kodu juures on praegu täies õies vana, 1944. a istutatud sirelihekk, tema kogus on aga juba ligi 70 sirelisorti ja -liiki. Tal on nii Adolf Vaigla kui Aavo Mägi aretiste paremik, huvitavatest liikidest aga nt hiline amuuri sirel ja Prestoni sireli sordid, mida Eestis veel vähe kasvatatakse. Neist kõige varasemana näitab meile oma ilu Adolf Vaigla aretatud hüatsintsirel ’Vaiga’.

Lisaks sirelitele just nüüd uhkelt õies ka kukerpuud, harilikud lodjapuud e lumepallid, laugud jpm. Elurikkuse aias kasvab huvitavaid kuusevorme, suvel võluvad seal vaatajat ka roosid ja elulõngad. Suve teises pooles tutvustab Helve aga õppepäevadel maitse- ja ravimtaimede kasutusvõimalusi.

Tänavu on Elurikkuse aias käimas vana ja uue aiaosa kokku sulatamine, noor aiaosa, nt tiigi ümbrus on lopsakam.

Oma aia taimi tutvustab Helve ise, kui on huvilisi, siis õpetab ta meile ka seda, kuidas pintseerides-lõigates noore männi kuju parandada.  Helve Vaarmann paljundab oma ilutaimi, nii saab tema juurest osta püsikuid, nt kurekelli, monardasid, siberi iiriseid jm; ilusate ja kasulike põõsaste istikuid on Elurikkuse aeda müügile toonud ka Igavere puukool. Selles valikus on nt söödavad kuslapuud, kultuurmustikad, viinapuud, karusmarjad jm.

Külalistele on avatud aiakohvik, sööke-jooke saate nautida linnulaulus. Kohviku jaoks võtke palun kaasa peenemat sularaha. Retke Alaverre juhib aiandusajakirjanik ja aiaraamatute toimetaja Meeli Müüripeal.


Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 17.30
Tagasi Tallinnas kell 21.45

Sõidu hind koos aiakülastusega 25 eurot


Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.