Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaministeerium soovib vähendada turba kaevandamiseks ettenähtud alade hulka (2024-05-28 05:22:20)

 

Kliimaministeerium saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, millega uuendati turbakaevandamiseks sobivate alade nimekirja. Pikaajaliste negatiivsete keskkonnamõjude vältimiseks eemaldati kaevandamiseks sobivate alade hulgast ligi 125 000 hektarit soid.

 

„Turvas on väärtuslik riiklik ressurss, mille kasutus nii täna kui ka tulevikus peab olema hästi läbi mõeldud ning Eestile võimalikult kasulik. Turbakaevandamisega kaasneb märkimisväärne mõju kohalikule keskkonnale, inimestele ja kliimale – turbatootmisega seotud kasvuhoonegaasid moodustavad ligikaudu 10% Eesti koguheitest. Seetõttu on vajalik hoolega kaaluda riiklike ressursside kasutamise kulusid ja tulusid. Kuni lähiaastatel täpsustuvad sektorile seatavad eesmärgid, on riigi huvides mitte lubada kaevanduste avamist uutel aladel,“ sõnas Kliimaministeeriumi energeetika ja maavarade asekantsler Jaanus Uiga. 

 

Muudetav määrus ei puuduta ettepaneku kohaselt turbaalasid, kus on kehtiv turba kaevandamisõigus või kuhu on kaevandamisluba taotlemisel. Turvast saaks edaspidi kaevandada või selleks luba taotleda 83 turbaalal kogupindalaga 27 120 hektarit. Ministeeriumi ettepanekul ei tohi määruse jõustumisel enam kaevandada turvast seni potentsiaalsete kaevandusalade nimekirjas olnud 229 turbaalal kokku 125 000 hektaril.

 

Avalikule konsultatsioonile saadetud eelnõule ootab kliimaministeerium tagasisidet 7. juuniks.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.