Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet andis õlitehasele tähtajalise keskkonnaloa  (2024-05-28 05:11:01)


Ehitusjärgus õlitehas Auvere tööstusalal. Foto: Keskkonnaamet

 

Keskkonnaamet andis Enefit põlevkiviõli tootmisele 10 aastaks keskkonnakompleksloa tingimusel, et ettevõte liigub samm sammult keskkonnamõju vähendamise suunas.

 

Keskkonnaameti peadirektori asetäitja keskkonnakasutuse valdkonnas Erik Kosenkranius selgitas, et Eestis esmakordselt kompleksloale pandud aegumistähtaeg on oluline meede keskkonnamõjude leevendamiseks. „Tehase töö alustamiseks vajalik kompleksluba seab tootmisele kohustuse kasutada parimat võimalikku tehnikat ja järgida heite piirväärtusi. Kliimaeesmärkide täitmise tagab Euroopas hästi toimiv süsinikuheite kauplemise süsteem. Kui õlitehas tööd alustab, peab see osalema Euroopa Liidu süsinikukaubanduse süsteemis ning oma heitega kehtestatud piiridesse mahtuma,” kinnitas Erik Kosenkranius.   

 

Otsuse ettevalmistamise käigus hindas Keskkonnaamet põhjalikult mõju nii kliimaeesmärkide täitmisele, Natura 2000 aladele, kaitstavatele loodusobjektidele ja välisõhu kvaliteedile; samuti fenoolvee, reovee käitluse ning avariisündmustega seotud riske ning tegevuse vastavust parimale võimalikule tehnikale. Tehase võimalikku keskkonnamõju hinnates oli võimalik toetuda juba Auveres töötava tehase analoogiale. 

 

“Uuel õlitootmise üksusel on kahtlemata olemas negatiivne keskkonnamõju. Aga kui lähtume vaatenurgast, et väga saastav fossiilse kütuse põletamine asendub märksa keskkonnasõbralikuma keemiatööstusega, siis on see keskkonna seisukohalt samm õiges suunas,” ütles Kosenkranius.

 

Kosenkraniuse sõnul lähtus amet luba välja andes eesmärgist soodustada majanduse liikumist süsinikuneutraalse tootmise suunas. “Kui reeglina antakse keskkonnakompleksluba välja tähtajatult siis Enefit õlitööstusele otsustas Keskkonnaamet anda tähtajalise keskkonnakompleksloa. Luba näeb ette, et 10 aasta perspektiivis peab ettevõte oluliselt vähendama oma kliimamõju ning süsinikuheidet, sealjuures jätkama arendustegevustega, et tulevikus võtta kasutusele veelgi keskkonnasõbralikumad tehnoloogiad.“  

 

Kompleksloa tähtaja möödumisel tuleb tehase töö jätkamiseks taotleda uut luba.   

 

Keskkonnakomplekslubasid annab Keskkonnaamet suure keskkonnaohuga tööstuslikele tegevustele selleks, et ennetada ja vähendada kaasnevaid keskkonnamõjusid. Kompleksloa eesmärk on tagada vee, õhu ja pinnase kaitse.

 

Loaga saab tutvuda siin.

 

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.