Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnad (2024-05-24 05:31:39)

 

Regionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi- ja parvlaevapileti hindadega ebaproportsionaalselt madalad. Viimati tõsteti riigisisestel lennuliinidel piletihindu kaheksa aastat tagasi. Hinnatõus on vastavate kohalike omavalitsustega läbi räägitud, nii et omavalitsused on sellega juba kursis,“ selgitas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ühistranspordi osakonna juhataja Andres Ruubas. Ta lisas, et täpne kuupäev, millal piletihinnad muutuvad, selgub pärast eelnõu kooskõlastamist.

Määruse eelnõu kohaselt tõuseb tavapileti maksumus Tallinna-Kärdla liinil 3 euro võrra, seega hakkab pilet maksma senise 25 euro asemel 28 eurot. Tallinna-Kuressaare liinil tõuseb tavapileti hind 4 euro võrra, seega hakkab see senise 26 euro asemel maksma 30 eurot. Pärnu-Ruhnu ja Kuressaare-Ruhnu liinil tõuseb piletihind 5 euro võrra ning hakkab senise 29 ja 23 euro asemel maksma vastavalt 34 ja 28 eurot. Erakorralise Pärnu-Kihnu lennuliini pileti hind tõuseb 3 euro võrra, seega hakkab pilet senise 15 euro asemel maksma 18 eurot. Piletihinnad tõusevad Tallinn-Kärdla liinil 12% ja Tallinn-Kuressaare liinil 15%.

Lisaks tavapiletitele on reisijatel võimalik soetada ka paindlikke sõidupileteid. Paindlik pilet annab reisijale mugava võimaluse muuta lisatasuta reisi toimumise aega ja reisija andmeid, mistõttu on paindliku pileti hind tavapileti hinnast kõrgem. Paindliku pileti hind tõuseb suursaarte lennuliinidel 4 euro võrra. Kärdla liinil hakkab paindlik pilet maksma senise 33 euro asemel 37 eurot ja Kuressaare liinil senise 34 euro asemel 38 eurot.

Muudatusena on eelnõus kehtestatud kõrgem piletihind hilistele broneerijatele nendeks päevadeks, mil lennukite täituvus on keskmisest oluliselt suurem. Eelnõu järgi  on reedeste ja pühapäevaste lendude pilet 3 euro võrra kõrgem, kui sõitja ostab pileti ajal, mil sellele sõidule on müüdud või broneeritud vähemalt 75% piletitest. Eesmärk on, et reisijad soetaksid võimalusel pileti võimalikult vara ning valiksid väiksema täitumisega väljumisi.

Eelnõuga saab tutvuda eelnõude infosüsteemis.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.