Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ära jäta lemmikut palavasse autosse (2024-05-21 04:51:29)

 

Kuumad ilmad kujutavad ka lemmikutele tõsist ohtu. Veendu, et loom saaks piisavalt vett ning varjuda.

 

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul kaasnevad kuumade ilmadega mitmed ohud, millega võivad meie lemmikud silmitsi seista. „Soojade ilmadega on kõigil kindlasti soov ringi reisida, sh koos lemmikloomaga. Siiski on oluline olla vastutustundlik loomaomanik ning viia end kurssi kaasnevate ohtudega,“ selgitas Laurimaa.

 

Tavapäraselt soojemad ilmad on ohuks nii inimesele kui ka loomadele. „Seetõttu on oluline jälgida, et loomadel oleks pidev ligipääs puhtale joogiveele ning võimalus päikese eest varjuda. Kui on tarvis ette võtta autosõit, siis on oluline, et lemmik ei jääks sooja ilmaga seisvasse autosse, kuna autos olev temperatuur võib kõigest minutitega muutuda loomale eluohtlikuks,“ kirjeldas Laurimaa.

 

Ka veidi praokil olevad aknad ei aita autos temperatuuri hoida niivõrd madalal, et see lemmikloomale ohtu ei kujutaks. „Sellistes olukordades on parim, kui keegi jääb loomaga autosse, kus jahutab konditsioneer. Juhul, kui on tarvis näiteks poes käia, siis võiks üks pereliige koera jalutada, kui teine poes käib. Juhul kui selliseid võimalusi ei ole, siis jäta lemmikloom koju,“ sõnas Laurimaa.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.