Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eile, 20.mail algas PRIAs aasta kõige suurema taotlejate arvuga toetuste taotluste vastuvõtt (2024-05-21 04:49:20)

 

 

Eile, 20. mail algas e-PRIAs pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Taotlusi saab esitada 17. juunini ning taotlema on oodata kuni 14 000 PRIA klienti.

 

Käesoleval aastal saab taotleda 25 erinevat toetust ning pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste maksmiseks on eelarves ette nähtud üle 209 miljoni euro.

 

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell palub klientidel taotlused esitada aegsasti ning julgustab vajadusel alati PRIA poole pöörduma: „Kuna taotlemisperiood on käesoleval aastal tavapärasest lühem, siis on mõistlik esitada taotlus esimesel võimalusel ning mitte lükata seda toimetust viimasetele päevadele, kui koormus infosüsteemidele ja tugiteenustele on tavapärasest suurem. Taotlust täites pöörake kindlasti tähelepanu abistavatele teadetele ja hoiatustele ning vaadake üle taotluse koondinfo, et veenduda, kas kõik vajalik on kirjas. Kui teil on küsimusi, siis helistage abi saamiseks infotelefonidele, külastage teenindusbürood ning 22. mail on tulemas ka veebiseminar – PRIA teenistujad aitavad rõõmuga!“

 

2024. aastal saab taotleda samu uue programmperioodi toetusi, mida 2023. aastal. Uue programmperioodi toetustest lisanduvad kohalikku sorti taime kasvatamise, väärtusliku püsirohumaa säilitamise, turvas- ja erodeeritud mullaga väärtusliku püsirohumaa kaitse ning põhjavee kaitse alal asuva väärtusliku püsirohumaa kaitse toetused. Viimast aastat saab taotleda eelmise programmperioodi poolloodusliku koosluse hooldamise ja ohustatud tõugu looma pidamise toetusi, mida saavad taotleda need, kellel on vastav kehtiv 5-aastane kohustus.

 

Järgnevalt on välja toodud kõik toetused, mida saab alanud vastuvõtuperioodil taotleda.

 

Strateegiakava 2023–2027 otsetoetused (eelarve 180 493 416 eurot):

 

Strateegiakava 2023–2027 maaelu arengu toetused (eelarve 28 800 340 eurot):

 

Maaelu arengukava 2014–2020 toetused (eelarve 115 000 eurot):

 

Palume kõigil taotlejatel tutvuda soovitud toetuste saamise täpsemate tingimustega meetmete määrustest, tutvustustest ning „Abiks taotlejale“ juhenditest, mis avaldatakse PRIA kodulehel.

 

Kui taotleja soovib taotlust esitama tulla PRIA maakondlikusse teenindusbüroosse, siis palume enne teenindusbüroosse tulemist eelnevalt broneerida aeg taotluse esitamiseks kas meie kodulehe kaudu aadressil www.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse.

 

Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Põldude haldamise teenuse ja elektroonse põlluraamatu kasutamisel saab abi põldude registri infotelefonil 737 7660.

 

KSM toetuse taotlejatel on pilootprojektina võimalik kasutada PRIA juhendamisteenust, mis toetab kliente taotluse esitamisel ning aitab paremini mõista KSM toetuse nõudeid. Toetuse taotlejad saavad juhendamist kasutada 20. maist 12. juunini. Juhendamisele pöördumiseks tuleb esmalt broneerida aeg PRIA kodulehe broneerimissüsteemi pria.ee/broneering (teenuse valiku rippmenüüs „KSM toetuse taotluse täitmise juhendamine“) kaudu.

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.