Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Hartman: saarlased vajavad piirkondlikke erisusi (2024-05-20 05:32:45)

 

Saaremaa ja Muhu kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad ootavad riigilt eeskätt stabiilselt toimivat transpordiühendust, milleta kannatab saarte ettevõtlus. Riiklike toetuste puhul oodatakse piirkondlike erisuste arvestamist, kuna saarte ettevõtete logistikakulud on pikemate vahemaade tõttu suuremad.

Regionaalministri eilsel kohtumisel Muhu ja Saaremaa vallavalitsuste ning Saaremaa Ettevõtjate Liiduga tunti eeskätt muret, kas lisaparvlaev Regula tuleb ikka suviseks tipphooajaks liinile. Rõhutati, et Regula liinil hoidmine ei ole luksus, vaid baastase, mida tuleb säilitada. Kui parvlaevajärjekorrad muutuvad tülikalt pikaks, otsustavad inimesed teiste alternatiivide kasuks ning saarte ettevõtlustulu saab löögi.

Regionaalminister Piret Hartman nõustus, et transpordiühendused on kahtlemata kriitilise tähtsusega. „Riik peab saartele tagama transpordiühenduses järjepidevuse. Kui iga-aastased vajadused on teada, tuleks neid tulevikus rahastamise planeerimisel arvestada, nagu praegu parvlaeva Regula puhul,“ sõnas minister. Ta kinnitas, et selle aasta vajadused on peagi liikumas valitsusse. Minister lisas, et ka toetuste määramisel tuleb piirkondlikke eripärasid arvesse võtta, sealhulgas põllumajanduses, et tagada päriselt võrdsed konkurentsitingimused.

Lisaks transpordiküsimustele oli kohtumiste oluliseks teemaks kohalike omavalitsuste tulubaasi muudatused, mis toovad tulevikus saarte omavalitsustele vajalikku lisatulu. “Oluline, et kärpeid omavalitsustele sellel aastal ei tule ning kinnitan, et liigume jõudselt edasi ka rahastamismudeli õiglasemaks muutmisel,” selgitas minister.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.