Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kalurid saavad toetust hülgekindlate püügivahendite ostuks (2024-05-16 01:32:24)

 

Ranna- ja siseveekalurid saavad riigilt taotleda toetust hülgekindlate püügivahendite soetamiseks. Toetuseks on eraldatud 3,6 miljonit eurot.

Viimastel aastatel on hüljeste arvukus Eestis tõusnud ning sagenenud on ka nende rünnakud kalurite saagile. „Hülge põhitoit on kala ning kui kalur on selle ühte kohta kinni püüdnud, on hülgel seda väga hõlbus süüa. Pärast hülgerünnakut jäävad kalurile järele poolikud kalad ja katkised püünised, mis kujutavad endast ulatuslikku majanduslikku kahju,“ rääkis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna nõunik  Margus Medell.

Hülgekindlad püügivahendid aitavad kaitsta kalurite saaki ning vähendavad ka hüljeste hukkumist kalurite püünistes. Lisaks püügivahendite väljavahetamisele on kaluritel võimalik taotleda toetust hülgepeletite soetamiseks; need peletavad hülged püünistest eemale helisignaali abil, pakkudes hülgerünnakute vastu täiendavat kaitset.

„Püügivahendite väljavahetamine ja peletite ostmine on kulukas, mistõttu lõime Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi kaudu võimaluse nende ostuks toetust taotleda. Loodame, et aina süvenev probleem saab seeläbi leevendust ning nii liigirikas keskkond kui ka maapiirkonna olulised elatusalad säilivad,“ ütles regionaalminister  Piret Hartman.

Toetuse taotlemine on PRIA e-keskkonnas plaanis avada 2024. a juuni lõpuks.

Toetust rahastatakse Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondist ning selle andmise kord on kehtestatud määrusega  „Perioodi 2021–2027 püügivahendi parendamise toetus“.

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 15.5.24 pressiteade

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.