Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kumari preemia pälvisid Aleksei ja Kaja Lotman (2024-05-13 22:18:09)

 

Eesti looduskaitse kõrgeima tunnustuse – Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia pälvisid sel aastal Aleksei ja Kaja Lotman. Mõlemad on olnud keskkonnateemade ja -probleemide eestkõnelejad, uute looduskaitsepraktikate maaletoojad ning väga head inimestega suhtlejad. Kliimaminister Kristen Michal andis Tallinna Botaanikaaias peetud looduskaitsekuu avaüritusel lisaks Kumari preemiale üle ka looduskaitsemärgid ja noore looduskaitsja märgid.

Kliimaminister Kristen Michal  ütles Kumari preemiat üle andes, et paar päeva tagasi 20. sünnipäeva tähistanud Matsalu rahvuspark on nii mitmeski mõttes Aleksei Ja Kaja Lotmani nägu. „Keskkonnasäästliku põllumajanduse ja pärandniitude hoolduse edendamine, rahvuspargi elanike kaasamine looduskaitsesse ning tähelepanu looduskaitsjate järelkasvule on põgus loetelu Kumari preemia laureaatide panusest Matsalu ja kogu Eesti looduskaitse arengusse,“ rääkis minister. Nende keskkonnakaitselisel tegevusel on olnud ka rahvusvahelist haaret – Aleksei on olnud Eestimaa Roheliste erakonna riigikogu liikmena Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) põllumajandus- ja regionaalasjade komitee esimees, kirjutanud Eesti looduskaitse ajaloost monograafias „Nature Conservation in Europe“, Kaja Lotmani töö on olnud tihedalt seotud Euroopa Kaitsealade Liiduga (EUROPARC). Mõlema tööd on tunnustatud nii kodu- kui välismaal. ning nende arvamusavaldustel on ühiskonnas mõju ja kaalu.

Traditsiooniliselt kuulutati looduskaitsekuu avamisel välja ka looduskaitse hõbemärgi laureaadid:

 • Loore Ehrlich;
 • Mati Ilomets;
 • Kaisa Linno;
 • Renno Nellis;
 • Remo Savisaar;
 • Meelis Uustal.

Noore looduskaitsja märgi pälvisid:

 • Anete Altrov;
 • Lenne Mia Arras;
 • Hava Kuks;
 • Endel Meriste;
 • Triinu Johanna Sepp;
 • Ilona Tamm;
 • Laura Vainola.

 

Eerik Kumari looduskaitsepreemia  on auhind, mida antakse välja alates 1989. aastast. Alates 2010. aastast antakse koos preemiaga üle ka looduskaitse kuldmärk. Kumari preemiaga tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne.

Eesti looduskaitse hõbemärk  omistatakse oluliste looduskaitseliste teenetega inimesele, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast.

Noore looduskaitsja märk   antakse inimesele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal: kes on olnud eestvedaja või aktiivne osaleja erinevates looduse mitmekesisust toetavates tegevustes või saavutanud suurepäraseid tulemusi loodusteemalistel konkurssidel või looduskaitses.

Kuld- ja hõbemärk on vastavalt kullast või hõbedast tammelehe kontuur. Noortemärk on valgest vasest valmistatud emaileeritud tammeleht. Looduskaitsemärkide autor on kunstnik Julia Maria Künnap.

Täna kuulutas kliimaminister Kristen Michal avatuks looduskaitsekuu, mille tänavune juhtmõte on „Toome looduse tagasi“. Kuu on täis põnevaid loodusega seotud ettevõtmisi, täpsema info leiab https://keskkonnaamet.ee/looduskaitsekuu .

Esimesed fotod laureaatidest: https://photos.app.goo.gl/xWBBQpzCiV2kFf5i7, autor Heikki Avent.

Allikas: Kliimaministeeriumi 13. mai 2024 pressiteade

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.