Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei tabas Tallinnas viis rahvusvaheliselt tegutsenud narkokurjategijat (2024-05-08 11:29:10)

 

Politsei pidas märtsi alguses Tallinnas kinni viis inimest, keda kahtlustatakse rahvusvahelises uimastiveos ja suures koguses uimastite valdamises. Kolm meest on Harju maakohtu Tallinna kohtumaja kohtumääruse alusel vahistatud.

Narkokurjategijate gruppi kuulumises on alust kahtlustada viit inimest vanuses 32-47 aastat, kellest kolm on mehed ja kaks naised. Kurjategijatega seotud erinevatelt aadressidelt ja sõidukitest leiti ühtekokku ligi 1 kg kokaiini, 11 kg amfetamiini ja 10 g protonitaseeni sisaldavaid pulbrilisi aineid. Samuti leiti erinevaid narkootilise aine käitlemisvahendeid – pakendamisvahendid ja digitaalkaalud – ning kriminaaltulu kahtlusega vara. „Leitud ainekogusest saaks narkojoobe kümned tuhanded inimesed. Ainuüksi leitud 10 grammist protonitaseenist saaks narkojoobe keskmiselt 35 000 inimest, mis ilmestab ka kuriteo ohtlikkust,“ ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Liis Vainola.  

 

Vainola lisas, et sellises koguses ja kõrge toimeaine sisaldusega narkootiliste ainete leidmine ei ole igapäevane ning viitab kahtlustatavate usalduslikele kontaktidele ja kõrgele positsioonile kuritegelikus ringkonnas. „Kui tavaliselt ringleb tänavatel keskmiselt 20% amfetamiinisisaldusega aine, siis kahtlustatavate valdusest leitud pulbri amfetamiini sisaldus küündis suisa 71%-ni. Leitud ja ära võetud ainete hind jääb nii hulgi- kui jaeturul sadadesse tuhandetesse eurodesse,“ kirjeldab Vainola leiu tähtsust.  


Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro kirjeldab, et praeguseks menetlusetapiks on alust kahtlustada, et tegemist oli suurema kaliibriga kurjategijatega, kes olid ise nii uimastite maaletoojad kui ka edasimüüjad. Ainet toodi Eestisse Lätist. „Kogusime mitmete kuude jooksul tõendeid, jälgisime kurjategijate tegevust ning pidasime osa grupist kinni otse teolt ehk ajal, mil nad vedasid uimasteid Lätist Eestisse,“ ütles Pikaro.

Pikaro sõnab, et kurjategijatel võib olla karistamatuse tunne ja arvamus, et nad ei jää vahele, kuid politseile saab nende tegevus varem või hiljem teatavaks. Selle paratamatusega peavad arvestama ka kõik kurjategijahakatised, kelle unistus on pürgida kuritegelikus ahelas võimalikult kõrgele pulgale. „Meie peamine eesmärk on musta turu ja müügi piiramine, misläbi väheneb narkootikumide kättesaadavus Eesti inimestele. Kogume iga päev teavet ja tõendeid ning õigel hetkel lõpetame kurjategijate tegevuse. Seega tasub kurjategijatel igal hommikul oma pereliikmeid kallistada, sest järgmiseks võivad nad aastateks trellide taha sattuda,“ ütles Pikaro ja lisas, et näiteks ainuüksi Põhja-Eestis saadeti möödunud aastal prokuratuuri ligi 250 narkokuriteos kahtlustatavat.

 

Pikaro lisab, et kurjategijate korterite, garaažide ja autode läbiotsimisel nähtu kinnitab asjaolu, et uimastiäri on sõna otseses mõttes räpane. „Kui tarvitajad arvavad, et nad saavad diileritelt kontrollitud kvaliteediga ainet, siis nad eksivad rängalt. Uimasteid hoitakse väga räpastes kohtades, rääkimata sellest, et tegelikult ostja ei tea, mida kõike – pesupulbrit, rotimürki, jõupulbrit vms võib aine tegelikult sisaldada“.

 

Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseaduslikku käitlemist.

Pilte leiab siit:
https://sahver.eesti.ee/s/i7eo6cgJ9DE6p2L

 

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 08.05.2024 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.