Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kinnitati ettepanekud, mis arvestavad ELi toetuste jagamisel senisest enam piirkondade vajadustega (2024-05-07 06:50:26)


Regionaalminister andis valitsusele eelmisel nädalal ülevaate sellest, kuidas on ministeeriumid kasutanud Euroopa Liidu toetusi regionaalse ebavõrdsuse vähendamiseks. Lisaks tegi minister ettepanekuid ka teistele ministeeriumidele, et toetusmeetmete kavandamine ja toetuste jagamine aitaks senisest paremini tasakaalustada piirkondade ebaühtlast arengut.

 

Regionaalminister Piret Hartman rääkis, et piirkondliku mahajäämuse vähendamine on valitsuse prioriteet. „Meie erilise tähelepanu all on ettevõtlustoetused, millest senisest oluliselt suurem osa peab jõudma ettevõtjateni, kes tegutsevad väljaspool Tallinna ja Tartut,“ rääkis ta.

 

Valitsus on esimese aasta jooksul võtnud vastu mitu otsust, mille eesmärk on toetuste kasutamisel silmas pidada regionaalse tasakaalu toetamise põhimõtteid. „Vaatamata senistele pingutustele jõuab lõviosa toetusi ikkagi peamiselt Harju- ja Tartumaale. Samas on Eestis palju selliseid piirkondi, kuhu toetuste suunamine on hädavajalik hea kohaliku elu- ja ettevõtluskeskkonna tagamiseks. Seepärast oleme töötanud välja juhised, et tulevikus jõuaks rohkem toetusraha just sinna, kus seda on kõige rohkem vaja,“ ütles minister.

 

Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi regionaalarengu asekantsleri Sigrid Soomlaisi sõnul sai valitsuskabineti kinnitatud memorandumisse kirja, et regionaalsuse põhimõtet tuleb ministeeriumitel järgida kõigi toetuste puhul, kus see on vähegi võimalik.

 

„See tähendab, et kõikide toetusmeetmete kavandamisel tuleb läbi mõelda, kas ja kuidas aitavad plaanitud tegevused lisaks valdkondlikele eesmärkidele edendada ka regionaalset arengut. Samuti tuleb läbi mõelda näiteks see, kas olemas on kõik vajalikud alusandmed või kas e-toetuste keskkonnas on projekti asukohainfo korrektselt märgitud,“ selgitas Soomlais.

 

„Meie juhised ei käi ainult uute meetmete kohta, vaid regionaalset mõju tuleb hinnata ka juba töös olevate meetmete uuendamisel või puhkudel, kus regionaalset tasakaalu toetavate lähenemiste tulemuslikkuse kohta on kasutamisel saadud olulist lisainfot,“ rääkis asekantsler ning lisas, et regionaalse mõju hindamiseks on Regionaal- ja Põllumajandusministeerium valmis pakkuma ministeeriumitele igakülgset abi.

 

Järgmise ülevaate sellest, kuidas regionaalse jaotamise põhimõtteid Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamisel rakendatakse, annab regionaalminister valitsusele märtsis 2025.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 7. mai 2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.