Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
8. mail tähistatakse Tartu loodusmajas rahvusvahelist taimetervise päeva (2024-05-07 06:22:09)

 

8. mail tähistatakse Tartu loodusmajas rahvusvahelist taimetervise päeva seiklusliku orienteerumise ja taimetervise infopäevaga

 

Kolmandat aastat pööratakse maikuu teisel nädalal suuremat tähelepanu taimetervise olulisusele ja jagatakse nõuandeid selle hoidmiseks, sel korral koostöös MTÜga Seiklushunt.

 

Taimetervise päeva tähistamine on hea võimalus juhtida tähelepanu sellele, kui oluline on meile taimede hea tervislik seisund ning kuidas seda mõjutavad näiteks hoogne kaubavahetus ja kliimamuutused. „Taimekahjustajate elutegevuse tõttu kannatab meie toidulaud, keskkond ja majandus. Meil kõigil on taimede tervena hoidmisel oma roll. Olles teadlik taimetervisega seotud ohtudest, saame anda oma panuse ning vähendada ohtlike taimekahjustajate levimist,“ rääkis ürituse peakorraldaja Meelis Kõiv Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumist.

 

Tänavu tähistatakse taimetervise päeva koostöös MTÜga Seiklushunt, kes on 2015. aastast alates korraldanud Tartus orienteerumis- ja spordiüritusi. „Spordirahvale ning kõigile looduses liikujatele on oluline nii pargi- kui ka metsapuude hea tervislik seisund. Varitsevaid ohte märgates ja nendest teada andes saame ka meie anda olulise panuse taimede tervise heaks,“ rääkis MTÜ Seiklushundi projektijuht Arvi Anton.

 

Taimetervise päeva korraldavad Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Põllumajandus- ja Toiduamet ja Maaelu Teadmuskeskus koostöös Tartu loodusmajaga, MTÜga Seiklushunt ning Eesti Maaülikooliga. Taimetervise päev on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

 

 

Tegevused:

 

Taimetervise päeval innustame inimesi teadlikumalt looduses liikuma ja märkama taimekahjustajaid meie ümber. Tartu loodusmajas jätkub tegemist kell 15–20. Tutvuda saab nii meil levinud kohalike taimekahjustajatega kui ka mujalt maailmast Eestisse jõudnud ohtlike ehk karantiinsete taimekahjustajatega. Teadmisi taimetervisest jagavad eksperdid Põllumajandus- ja Toiduametist, Maaelu Teadmuskeskusest ning Eesti Maaülikoolist.

 

Loodusmajas toimuvad tegevused on kõikidele osalejatele tasuta.

 

Samal ajal loodusmajas toimuvate tegevustega saavad kõik huvilised osaleda Seiklushundi orienteerumispäevakul, mille algus- ja lõpp-punkt asub Tartu loodusmaja õuel. Valikus on neli erineva pikkusega rada, millest pikim on u 5 km. Seega leiab igaüks endale jõukohase ja sobiva! Kui orienteerumine on võõras, siis ei tasu lasta end sellest heidutada. Päevakul on alati keegi valmis jagama nippe ja nõuandeid algajatele. Orienteerumisrajale on lisatud ka taimetervisega seotud punktid, mida läbides saavad orienteerujad proovile panna oma teadmised taimekahjustajatest ja teha tutvust taimetervise valdkonnaga. Orienteerumise ajaks korraldatakse loodusmajja ka lastehoid.

 

Orienteerumise osavõtutasud:

·õpilane/mudilane – tasuta;

·üliõpilane/pensionär – 4 €;

·täiskasvanu – 7 €.

Tulemuse saamiseks on vaja märkida punkte SI-kaardiga. Selle rendihind on 1 €. Mudilastele on SI-pulga rent tasuta.

 

Rohkem infot saab Tartu Kultuuriakna portaalist ja Facebookist.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.