Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus katsetatakse jäätmeveos uudseid biojäätmete kotte (2024-05-03 05:51:07)Eesti Keskkonnateenused testib korraldatud jäätmeveo raames järgneva paari kuu jooksul Tartus biojäätmete kogumiskonteinerite vooderduskottidena Eestis valmistatud biolagunevaid kotte.

"Uued vooderduskotid on värvi ja materjali poolest pisut teistsugused," ütles Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer. "Muus osas toimub kõik tavapäraselt - vooderduskotid paigaldab Eesti Keskkonnateenused AS pärast konteineri tühjendamist ja elanikele see midagi maksma ei lähe. Oluline on, et biojäätmeid ei visataks konteinerisse tavalise kilekotiga või koos pakenditega."

Kodumaised uudse tehnoloogiaga valmistatud biokotid valmivad Fibenoli ja Hiiumaal asuva Dagöplasti koostöös. Pruunid biopõhised konteinerite vooderduskotid sisaldavad ühe koostisosana kodumaist ligniini, mis on toodetud Fibenoli Imaveres asuvas arendustehases madalakvaliteedilisest puidust. Vooderduskotid tervikuna on toodetud Dagöplasti tehases materjalidest, mis kõik on biolagunevad ja kompostitavad.

"Ligniini on võimalik kasutada erinevate naftakemikaalide asendusena. Üks selline problemaatiline toode naftasaadustest on kilekotid, mis  looduses ei lagune ja tekitavad seeläbi looduskeskkonnale palju probleeme," selgitas Fibenoli arendusjuht Peep Pitk. "Kuigi turule on jõudnud ka erinevad keskkonnale ohutud biokotid, siis Eestis kohapeal sellised (bio)materjale, millest neid toota, ei ole seni saadaval olnud. Seega on ligniini sisaldavate kottide kasutamine vooderduskottidena turul uus kodumaine lahendus biojäätmete puhtaks kogumiseks."

 

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.