Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
2023. aasta eluslooduse seires – vanad ja uued, omad ja võõrad (2024-05-02 10:16:21)

 

Avaldasime Keskkonnaportaalis 2023. aasta eluslooduse seire tulemusi kajastava videoloo ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikuma postituse, kus toome välja möödunud aasta olulisemad tähelepanekud.

 

„Aasta üks põnevamaid sündmusi oli Nigula püünisesse lennanud isane luha-pisivaksik, mõned nädalad hiljem lisandus ka emane ning tänaseks on Nigula kõige põhjapoolsem leiukoht luha-pisivaksiku areaalis!“ toob ühe meeldejäävama tulemuse välja Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja Timo Kark. „Tähelepanuväärne oli ka Juminda poolsaare tipust leitud pikktiib-kimalane. Oluline on ära märkida, et kui kliimamuutuste kontekstis jõuab Eestisse üha enam lõunapoolse levikuga liike, siis pikktiib-kimalane on tulnud hoopis põhjast,“ lisab Kark.

 

Eluslooduse seire eesmärk on koguda andmeid liikide ja elupaikade seisundi jälgimiseks ning kaitse korraldamiseks. Täiendavat infot leiab eluslooduse mitmekesisuse seire kaardiloost, infot jahiulukite kohta leiab siit.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri 02.05.2024 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.