Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
1. maist saab PRIAle esitada mesilaspere toetuse taotlusi (2024-04-30 08:52:07)


Alates homsest saab e-PRIAs esitada taotlusi mesilaspere toetuse saamiseks.

Toetust mesilasperede pidamiseks saab taotleda 1.–10. maini.

Mesila, milles asuvate mesilasperede kohta toetust taotletakse, peab olema põllumajandusloomade registris registreeritud hiljemalt käesoleva aasta 30. aprillil. Mesilaspere toetuse taotlemisel on oluline, et korrektne mesilasperede arv 2024. aasta 30. aprilli seisuga on põllumajandusloomade registrile teatatud hiljemalt 6. mail 2024, sest toetuse maksmisel läheb arvesse nende mesilasperede arv, kelle pidamisest viimati registrit teavitati. Kui mesilasperede arvust on registrit kehtiva korra järgi teavitatud ja see ei ole vahepeal muutunud, siis arvu uuesti teavitama ei pea.

 

Kui mesila ning mesilaspered on registrisse kantud, tuleb e-PRIAs kindlasti esitada ka mesilaspere toetuse taotlus. Toetuse taotlemiseks peab mesinik olema PRIA klient, lisaks peab ta olema registreeritud ka loomapidajana.

 

Mesilaspere toetus aitab suurendada bioloogilist mitmekesisust ja põllumajanduskultuuride saagikust. Samuti aitab see kaasa põllumajandusloomade registris mesilasperede registreerimisele, mis võimaldab tõhustada mesilashaiguste leviku tõrjumiseks kasutatavaid meetmeid. Toetus aitab osaliselt hüvitada ka mesilaste pidamisega seotud kulusid.

 

Mesilaspere toetust makstakse riigieelarvest ning käesoleval aastal on toetuse maksmiseks eraldatud 800 000 eurot. Ühe mesilaspere kohta makstava toetuse suurus sõltub sellest, kui paljudele mesilasperedele tänavu toetust taotletakse. Ühikumäära kehtestab PRIA hiljemalt 1. detsembriks 2024 ja toetused makstakse taotlejatele välja hiljemalt 31. detsembriks 2024.

 

Toetuse sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.

 

e-PRIA teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes. Abi saab küsida helistades PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Mesilate registreerimise ja mesilasperede arvu teavitamise küsimustes palume pöörduda PRIA registrite osakonna infotelefonil 731 2311.

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti 30.04.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.