Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuuri blogis: Kuidas valmivad ilmaprognoosid? (2024-04-30 05:20:25)

 

18. mail tähistame rahvusliku ilmateenistuse 105. tegutsemisaastat! Täna on Keskkonnaagentuur rahvusliku ilmateenistuse väärikas rollis ja ülesannetes, mis annabki meile võimaluse olulist sündmust tähistada.

 

Meie üheks eesmärgiks on tagada inimestele kõrge kvaliteediga ja täpne ilmaprognoos ning varajased hoiatused. Selleks on vaja võimalikult palju kvaliteetseid andmeid, kogu seiresüsteem koosneb erinevatest tehnoloogiatest, mis üksteist täiendavad. Tänapäeval koostatakse ilmaprognoosid numbriliste ilmamudelite abil, mis baseeruvad atmosfääri liikumist kirjeldavate võrrandite lahendamisel numbriliste meetoditega. Hea ilmaprognoosi koostamiseks vajavad ilmamudelid võimalikult palju kvaliteetseid ilmavaatlusandmeid üle maailma, mis saadakse erinevatest allikatest, nagu näiteks ilmavaatlusjaamad, lennukid, laevad, satelliidid, radarid jne. Tänases ilmainfo blogisarja postituses räägimegi lähemalt ilmamudelitest ja sellest, kuidas ning mille põhjal saab mudel hakata prognoosi koostama.

 

Tegu on Keskkonnaagentuuri neljanda postitusega ilmainfo sarjast. Juba on avaldatud blogilood äikese seirestsatelliidiandmetest ja radariandmetest. Veel on tulekul sünoptiku igapäevatöö ja hüdroloogilise seire sisukad postitused.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.