Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Reedel taasavatakse puhastatud Supilinna tiik (2024-04-25 12:55:01)

 

Möödunud sügisel ja talvel puhastati Supilinna tiik põhjalikult setetest ja liigselt vohavast taimestikust. Supilinna päevadel toimub korrastatud tiigi sümboolne avamine koos matkaradade tutvustusega.

 

Konnad ei ole ametlikku avamist ootama jäänud ning juba on tiigis kohata kahepaikseid ning nende kudu. Taasavamise üritusel ütlevad tervitussõnad Tartu abilinnapea Raimond Tamm ja Supilinna päevade peakorraldaja Helen Hiiemaa. Järgnevad põnevad lood tiigist ja selle elanikest. Tartu ülikooli märgalade ökoloogia teadur Elin Soomets-Alver tutvustab tiigi elustikku ning Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse ekspert Veljo Runnel teeb ülevaate Tartu ROHEringi projekti osana valminud Supilinna virtuaalsest matkarajast. Seejärel läbitakse koos uus matkarada ja tutvutakse rajale jääva loodusega.

 

Tiigi ja matkaradade avamine toimub 26. aprillil kell 18 Supilinna tiigi kesklinna poolsel kaldal (Kauna tänava ja jõeäärse allee ristis).

 

Supilinna tiik on oluline elupaik kahepaiksetele, sealhulgas looduskaitsealustele liikidele –rohukonnale ja tiigikonnale. Veekogu on oluline toitumiskoht ka nahkhiirtele ning lindudele ning loomulikult omab tiik suurt väärtust ka Supilinna elanikele ja teistele jõe ääres liikujatele. 

 

Puhastustööde käigus puhastati tiik setetest ja liigselt vohavast taimestikust ning täideti taas veega. Veekogu jäi seejuures madalaveeliseks, kahepaiksetele sobivaks elupaigaks. Ilmade soodsamaks muutudes lõpetatakse veel kallaste haljastustööd, mille käigus külvatakse sobivate kohalike taimede seemneid, mis aitavad taastada väärtuslikku elukeskkonda selle loomulikul kujul. 

 

Supilinna tiigi puhastas OÜ Nivoo ning tiigi elukeskkonna parandamine toimus Tartu linna ja Euroopa Liidu LIFE projekti Tartu ROHEring kaasrahastusel.

 

Allikas: Tartu 25.04.2024 uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.