Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt algab sel aastal 20. mail (2024-04-25 04:50:16)Mais alustab PRIA tavapäraselt pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõttu. Käesoleval aastal algab taotluste vastuvõtt 20. mail ning kestab 17. juunini.

 

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trelli sõnul lähtuti taotluste vastuvõtu algusaja valikul sellest, et saaks toetuste taotlemisel arvestada Euroopa Komisjoni algatatud toetuste nõuete lihtsustamisega. „Lihtsustamiseks tuleb seadusandlusega muuta toetuste tingimusi ja nõudeid ning see toob omakorda kaasa vajaduse muuta toetuste info- ja kontrollisüsteemi. Loodame, et nõuete lihtsustamisest saadav kasu kaalub taotlejatele üles selle, et toetustaotlusi hakatakse vastu võtma harjumuspärasest hiljem. Kindlasti oleme valmis taotlejaid igakülgselt toetama. Tavapäraselt on toetuste info leitav meie kodulehelt ning abi saab küsida, helistades meie infotelefonidel või pöördudes teenindusbüroodesse, mis on olemas igas maakonnas. Lisaks pakume 2024. aastal keskkonnasõbraliku majandamise toetuse (KSM) taotlejatele pilootteenusena taotluse täitmisel juhendamisteenust.“

 

Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse juhendamist pakutakse 20. maist 12. juunini. Juhendamise aega on võimalik broneerida alates 1. maist meie kodulehe kaudu aadressil www.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse.

 

Lisaks juhime tähelepanu, et 2024. aastast muutub toetuste taotlemise nõustamine läbi nõuandesüsteemi. Varem said pindala- ja loomapõhiste toetuste taotlejad kasutada tasuta nõustamisteenust, mida pakkusid konsulendid. Edaspidi on see võimalik ainult teatud tingimustel – sihtgruppi kuuluvad alustavad ettevõtjad, kes saavad soodsamat nõustamisteenust kasutada selleks, et saada juhendamist e-PRIA kasutamisel. Ettevõtjad, kes sihtgruppi ei kuulu ning on varem nõustajate abiga toetusi taotlenud, saavad taotlusprotsessiga kursis olevatelt nõustajatelt endiselt abi, kuid osutatud nõustamisteenuse eest tuleb kliendil ise tasuda. Kõikide nõustajate kontaktid, kelle teenuse kasutamisel on võimalik kasutada nõuandeteenuse osutamise toetust ja tasuda nõustajale vaid määrusega ettenähtud omaosaluse maksumus, on leitavad e-PRIAs menüüpunktis „Nõuandeteenused“ ja METKi kodulehel.

 

Toetuste kohta saab infot küsida, helistades PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Põldude haldamise teenuse ja e-põlluraamatu küsimustele saab vastused, helistades PRIA põldude registri infotelefonil 737 7660.

 

Käesoleval aastal saab taotleda 25 erinevat pindala- ja maaelu arengu loomapõhist toetust ning nende maksmiseks on eelarves ette nähtud üle 228 miljoni euro. Toetuste sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.