Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maa-amet: 2024. aasta esimene kvartal oli rahulik (2024-04-24 05:14:30)

 

Maa-ameti andmetel toimus 2024. aasta I kvartalis 8412 ostu-müügitehingut koguväärtuses 950 miljonit eurot. Tehingute arv oli 5% madalam ja koguväärtus 6% kõrgem kui aasta tagasi samal ajal. Eelnenud kvartaliga võrdluses on tehingute arv 17% ja koguväärtus 13% madalam. Kinnisvara hinnaindeks kasvas eelmise kvartaliga võrdluses ligi 1% ning langes aasta võrdluses 3 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrdluses on tehinguaktiivsus 17% madalam ning aastane võrdlus näitab 5% madalamat tehingute arvu. Aastases võrdluses on hoonestamata maa tehingute koguväärtus langenud ligi  11%, hoonestatud maa koguväärtus on kasvanud ligi 14% ning korterite puhul oli langus 7%. Muu maaga toimus tehinguid koguväärtuses 111 miljonit. Eelnenud kvartaliga võrdluses on korterite, hoonestamata maa ja hoonestatud maa tehingute käive langenud vastavalt 24%, 21% ja 8%, mis on iseloomulik aasta esimesele kvartalile.

Aastases võrdluses tehti käesoleva aasta esimeses kvartalis kõikides segmentides vähem tehinguid, v.a tehingud muu maaga. Hoonestamata maaga tehti 1%, hoonestatud maaga 9% ning eluruumina müüdud korteriomanditega 8% vähem tehinguid. Võrdluses eelmise kvartaliga tehti esimeses kvartalis hoonestatud maadega ligi 26% vähem tehinguid, hoonestamata maaga ligi 11% vähem tehinguid ning korteritega tehti 18% vähem tehinguid kvartaalses võrdluses.

2024. aasta I kvartalis moodustasid ostu-müügitehingute kogukäibest 51% eluruumina müüdud korteriomandid, 24% hoonestatud maa, 14% hoonestamata maa ning 12% muu maa. Enim tehinguid tehti eluruumina müüdud korteriomanditega, mis moodustavad kõikide ostu-müügitehingute koguarvust 52%. Hoonestamata maadega tehti 28% ja hoonestatud maadega 14% tehingutest.

2024. aasta I kvartalis oli Tallinna uue korteri keskmine ruutmeetrihind 4373 €/m2, mis näitab aastast kasvu 14%. Kvartali võrdluses on hind kasvanud 2%. Pealinna järelturu korterite keskmine hind oli 2745 €/m2, mis tähendas aastataguse ajaga 4% tõusu. Välja arvates Tallinna, maksis uue korteri ruutmeeter Eestis keskmiselt 2878 eurot, aastases võrdluses oli kasv 1% ja eelneva kvartaliga võrreldes langus 3%.

 

Kinnisvara hinnaindeks langes 2024. aasta I kvartalis 3% võrreldes eelneva aasta esimeses kvartaliga ning võrdluses eelmise kvartaliga tõusis hinnaindeks ligi 1%.

 

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas. Detailsemalt saab kuu ja kvartali turuülevaadetega tutvuda Maa-ameti kodulehel.

 

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.