Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kahepäevane retk Riia suurele käsitöölaadale ja Dobele Sirelifestivalile (2024-04-22 05:33:12)

 


Laupäev, 01.juuni. 2024 -  pühapäev, 02.juuni.2024

Veedame juunikuu kaks esimest päeva lõunanaabrite juures Lätis, kus meid ootavad kaks sündmust. Laupäeval külastame Riia lähedal Läti Vabaõhumuuseumis toimuvat suurt käsitöölaata, mis on omamoodi läti käsitööliste laulupidu.

Oma kaupa pakuvad enam kui 530 käsitöölist, toidu- ja kosmeetika kodutootjat, raamatute kirjastajat ja toitlustajat.

 Läti Etnograafiamuuseum (ka Riia vabaõhumuuseum), mis loodi 1924. aastal ja  külastajatele avati 1932. aastal asub Riia äärelinnas, Jugla järve ääres. Laada ajal on külastajatele avatud ka vabaõhumuuseumi majad ja töötoad.


Läti Etnograafiline Vabaõhumuuseum on üks vanimatest ja suurimatest vabaõhumuuseumidest Euroopas. Muuseumi territooriumile on viidud, paigaldatud ja sisse seatud 118 vana hoonet kõikidest ajaloolistest Läti piirkondadest – Kurzemest, Vidzemest, Zemgalest ja Latgalest – alates 17. sajandi lõpust kuni 20. sajandi 30. aastate teise pooleni. Päeva teise poole veedame Baltimaade metropolis Riias. Teeme linnaekskursiooni ja anname vaba mõnusaksolemiseks vanalinnas. Ööbime Riia kesklinnas.


Pühapäeval ootab meid Dobele Sirelifestival. Dobele piirkonnas on juba üle kümne aasta kombeks tähistada kevadet, rõõmustades sirelite õitsemise üle. Pēteris Upītise aia näol on tegemist Läti suurima sirelikollektsiooniga, mis asub 4 hektari suurusel alal. Saame tutvuda Läti suurima ja ilusama sirelite kollektsiooniga (130 sorti ja hübriidid). Muuseumi aiandis on võimalik osta kaasa ka taimi. Sireliaias naudime sirelite hõngu ja kauneid värve. Pakutakse kohvi, mahla ja maitsvaid suupisteid. Tutvume ka teiste Zemgale kaunite ajalooliste lossidega. Tutvume Dobele ordulinnuse varemetega, külastame muuseumi.
Ordulinnuse kabeli konserveerimisehitis võitis Läti 2021. aasta parima ehitise arhitektuuriauhinna ja on leidnud rahvusvahelist tunnustust. Külastame ka Zaļenieki mõisa jahilossi, mis on ainulaadne Kuramaa hertsogiriigi 18. sajandi arhitektuurinäide, sest hoone on suhteliselt hästi säilinud, ei ole põlenud ega hävitatud sõdades. Lossis asub
Zaļenieki kutsekool, kus õpetatakse restaureerijaid. Mõisa ansambli lahutamatu osa on eksootiliste puuliikidega park, mille looduslik reljeef ja veehoidlad moodustavad romantilise maastiku.

Retke juhib ja Läti loodust, ajalugu ja toidukultuuri tutvustab ajakirjanik ja geograaf Toomas Kümmel.

Lätti sõidame Pärnu ja Ikla kaudu.

 Kaasa ID kaart või pass.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 6.30. Tagasi Tallinnas kell 22.30

Sõidu hind 165 eurot.
Hinna sees hotell koos hommikusöögiga, Sirelifestivali pilet koos kohvilauaga, ekskursioonid ja mõisa külastus.

Lisatasu eest: käsitöölaada pilet


Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.