Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piiranguvööndis väljaspool teid sõitmine tõi kaasa väärteomenetluse (2024-04-17 07:06:14)


Piiranguvööndis sõitmine. Foto: Keskkonnaamet


Möödunud nädalavahetusel teavitati Keskkonnaametit, et Pakri maastikukaitsealal sõidavad ATV-d väljaspool selleks lubatud teid. Keskkonnaameti inspektorid suhtlesid sõitjatega ning selgus, et tegemist oli kohaliku ettevõtte korraldatud ATV safariga. Keskkonnaamet alustas juhtumi täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks safariteenust pakkunud juriidilise isiku suhtes väärteomenetluse.

 

Keskkonnaameti Harju- ja Raplamaa büroo juhataja asetäitja Kristi Lehtorg ütles, et Harju- ja Raplamaa büroo keskkonnakaitseinspektorid reageerisid teatele koheselt ning tegid kohapeal kindlaks, et kolm ATV-d sõitsid Läänemere ranna piiranguvööndis väljaspool selleks ettenähtud teid. „Lähemal vaatlusel selgus, et ATV-de rajad on sisse sõidetud ka Pakri maastikukaitsealale jäävatele metsamaadele. Tiheda sõitmise tagajärjel on alale tekitatud tugevad ja pikaajalist taastumist nõudvad jäljed. Pakri maastikukaitseala kaitse-eeskirja kohaselt on kaitsealal lubatud sõidukiga ja maastikusõidukiga sõitmine teedel, jalgrattaga ka radadel. Maastikukaitseala metsamaadel ning ranna piiranguvööndis ATV safarite korraldamine ei ole kindlasti seal lubatud tegevus. See, kas lisaks piiranguvööndis väljapool teid sõitmisele sõitsid kohapeal kindlaks tehtud isikud ka maastikukaitsealal, selgub menetluse käigus,“ selgitas Lehtorg.

 

Väljaspool teed sõitmisega rikuti looduskaitseseaduse § 37 lg 3 p 6 nõuet, mille kohaselt on ranna piiranguvööndis keelatud mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks määratud teid ning maastikusõidukiga sõitmine. Keskkonnaamet alustas juhtumi täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks safariteenust pakkunud juriidilise isiku suhtes väärteomenetlust.

 

Lehtorg lisas, et märkimisväärne on asjaolu, et Keskkonnaamet saatis ATV safarit korraldanud ettevõttele aasta tagasi märgukirja, milles juhtis tähelepanu, et nende pakutavad ATV safarid peavad olema kooskõlas seadustega. „Märgukirjas selgitasime, et vältida tuleb väljaspool teid safarite korraldamist. Ettevõttele selgitati, et väljaspool teid sõidukiga sõitmine on ebaseaduslik tegevus ning rikkumise tuvastamisel toob see endaga kaasa väärteomenetluse, mis sel korral juhtuski,“ lausus Lehtorg.

 

Pinnast peab kaitsma ning kõige parem on mootorsõidukiga sõita seal, kus maaomanik või maavaldaja seda lubab ning loodus kahju ei kannata. Pinnase taastumine on aeglane protsess ning kord juba sisse sõidetud rada hakkavad sageli kasutama ka teised, mis ei anna pinnasele võimalust taastuda. Enne sõidu algust tasub uurida looduskaitse kaardirakendusest, kus asuvad kaitsealad ja nende piirid: https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/looduskaitse.

 

Allikas: Keskkonnaameti 17.04.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.