Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei pidas Tartus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse narkokuritegude toimepanemises (2024-04-17 05:07:09)


Lõuna prefektuuri kriminaalpolitseinikud panid veebruarikuus punkti laiaulatuslikule narkoärile, kui pidasid Tartu linnas kinni kolm meest. Kaks neist on tänaseks vahi alla võetud.

 

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Steven Ilves rääkis, et kriminaalpolitseinikud pidasid  27. veebruaril politseioperatsiooni käigus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse suhtlusgrupi Telegram vahendusel narkokuritegude toimepanemises. „Politseioperatsiooni käigus saime kätte suures koguses narkootilisi aineid, sularaha ja krüptovaluutat,“ rääkis Ilves, kelle hinnangul saanuks ära võetud narkootilistest ainetest tekitada narkojoobe vähemalt 200 000 inimesele.

 

Ilves märkis, et kahtlustatavate tegevus toimus krüpteeritud suhtlusplatvormil Telegram eksisteerinud grupis, kus vahendati erinevaid narkootilisi aineid. „Aineid hankinud ja neid vahendanud mehed peeti kinni ning kaks neist on tänaseks võetud vahi alla,“ lisas ta. Kriminaalmenetlus täpsemate asjaoludes selgitamiseks aga jätkub.

 

„Ühelt poolt on politsei eesmärk peatada aine levik, ent veelgi tähtsam on säästa inimelusid,“ rõhutas Ilves. Ta lisas, et möödunud aasta rekordiline narkosurmade arv, uute ohtlike ainete turule tulek ning narkootikumide kättesaadavuse suurenemine ühiskonnas on muret tekitav, mistõttu on meie prioriteediks uute trendide avastamine ja tõkestamine – näiteks müük internetis, kulleriga või e-posti teel. „Pöörame suuremat tähelepanu nii suhtlusgruppides toimuvale, narkootikumidega seotud transiidi piiramisele kui ka kriminaaltulu konfiskeerimisele,“ selgitas Ilves.

 

Lisaks politseile saavad ainete levikule ja narkokuritegevusele piiri panna ka kõik teised. Narkootikumid on ohtlikud, surmavad ning kui kellelgi on tähelepanekuid taolisest kahtlasest tegevusest või kahtlusi narkokuritegevuse kohta, palume saata sellekohane vihje meiliaadressile louna.narkovihje@politsei.ee.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.