Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Saa osa konnapulmast – algab kahepaiksete vabatahtliku seire hooaeg (2024-04-15 08:44:41)


Kevadine soojus on liikvele ajanud ka kahepaiksed, kes on juba liikunud oma talvituspaikadest sobivatesse sigimisveekogudesse. See tähendab aga vaid üht –  alguse saab taaskord ka kahepaiksete vabatahtliku seire hooaeg, mida Keskkonnaagentuur korraldab tänavu juba kuuendat aastat.

 

Ootame Loodusvaaluste nutirakenduse kaudu vaatluseid kahepaiksete sigimisveekogudest. Kellel veel äppi ei ole, saab selle alla laadida Apple Storest või Google Playst. Kui kuuled sauna tagant tiigist või kodulähedasest veekogust krooksumist, siis võib tegu olla potentsiaalse kahepaiksete sigimiskohaga. Külasta seda veekogu seire perioodil 15. aprillist–30. juunini võimalusel mitmel korral, et tuvastada kõik seal sigivad kahepaiksete liigid.

 

„2023. aastal koguti vabatahtlike abiga pea 205 kahepaiksete vaatlust üheksa liigi kohta. See tõestab, et vabatahtlikest on suur abi riikliku kahepaiksete seire toetamisel,“ ütleb Keskkonnaagentuuri peaspetsialist Christel Rose Bachmann. „Tegemist on olulise infoga, mis toetab riikliku seire raames tehtud vaatlusi ning aitab koostada koondvaadet Eesti kahepaiksete levikust ning sigimisedukusest. Aitäh teile,“ lisab Bachmann.

 

Kõikidele vabatahtliku seire huvilistele anname vajalikud „tööriistad“ juba sel kolmapäeval, 17. aprillil algusega kell 17, kui veebi teel saab osaleda kahepaiksete tarkuseminutitel, kus Tartu Ülikooli märgalade ökoloogia teadur Elin Soomets-Alver tutvustab Eesti kahepaiksete liike ning nende leiukohti. Vabatahtliku seire metoodikat ning vaatluste sisestamist Loodusvaatluste äppi tutvustab Keskkonnaagentuuri peaspetsialist Christel Rose Bachmann. Lisaks ootame kõiki osalema kahepaiksete õuesõppetundides 7. mail Astangul ja 8. mail Tartus. Registreerimine ja lisainfo siin.

 

Kahepaiksete vabatahtliku seire 2024 juhendi leiab Loodusveebist. Kohtumiseni tarkuseminutitel ning põnevat kahepaiksete hooaega!

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri 15.04.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.