Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piimafoorum kutsub arutlema kestliku piimatootmise üle (2024-04-11 05:23:50)


11. aprillil toimuv piimafoorum toob kokku kogu piimatootmise ahela ettevõtjad, et ühiselt arutleda, kuidas muutuva maailma pidevalt muutuvates oludes toime tulla.

 

„Kui püstitada küsimus, kas põllumajandus ilma veisekasvatuseta suudaks säilitada oma väärtuse, siis vastus oleks „ei“. Seepärast on eriti oluline kord aastas tuua ühele väljale kokku kõik osapooled, et rääkida valdkondlikult oluliste küsimuste üle,“ märkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) toiduvaldkonna juht Meeli Lindsaar.

 

Eesti on kogu maailma toidu tootmist arvestades väikese osakaaluga. Meie farmides on 85 000 lehma ja meil on veidi üle 45 000 hektari haritavat põllumaad. Taanis on aga 565 000 ja Hollandis koguni 1 570 000 lehma, seejuures põllu- ja karjamaad on neil hektarites enam vähem sama palju kui Eestis. Toidutootmise koguhulka arvestades oleme oma tagasihoidliku panuse tõttu tugevasti mõjutatud välisturgude muutustest ja regulatsioonidest ning maailma poliitilisest olukorrast.

 

„Kriisid on olulised indikaatorid ühiskonna jaoks, mis sunnivad väärtusi kiirelt ümber hindama. Kuna kriisid on meid viimasel ajal pidevalt saatnud, siis on nende tulemusena hakanud poliitikud üha enam väärtustama kodumaise toidutootmise tähtsust ja nägema seda riigi julgeoleku osana,“ tõdes EPKK piimatoimkonna juht Pilleriin Puskar. „Põllumajanduse eesmärgiks ühelt poolt on luua kodanikele turvatunnet läbi teadmise, et meil on piisavalt toitu ja teisalt kujundada väärtuslikku elukeskkonda. Neist kahest eesmärgist lähtuvalt on toidu, seal hulgas piima tootmine oluliselt keerukam potsess kui seda esmapilgul mõistetakse,“ lisas Puskar.

 

Homsel piimafoorumil teeb maailma ja Euroopa piimatootmise mõjust keskkonnale, piima kokkuostu ja EL-i piimatoodete tootmise ja tarbimise trendidest ning piima hinna muutustest, aga ka nõudluse prognoosidest  ülevaate piimafoorumi üks oodatuim esineja, Euroopa tunnustatuim piimaturu analüütik Christopher Lafougere (GIRA).

 

Esmakordselt piimafoorumil tuleb juttu ka piima alternatiivideks peetavatest taimsetest jookidest nagu mandlijook, kaerajook ja teised sarnased, mis kätkevad endast toidulaua rikastamise võimaluste kõrval ohu kohti, millele seni ei ole eriti tähelepanu pööratud.

 

Foorumi täpsemat päevakava leiad siit.

 

Piimafoorum 2024 toimub ESTONIA Resort Hotel & Spa KONVERENTSIKESKUS (A.H. Tammsaare pst 6, Pärnu). Foorumit saab jälgida ka videoülekandena.

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.