Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Universaalteenuse lõpetamine toimub eeldatavasti suvel (2024-04-10 05:37:39)


Täna jõuab Riigikogus teisele lugemisele elektrituruseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega plaanitakse muuhulgas lõpetada universaalteenuse pakkumine. Kuniks Riigikogu teeb vastava otsuse ja määrab universaalteenuse kehtivuse lõpuaja, jätkatakse teenuse pakkumisega.

 

Valitsus kiitis eelmise aasta detsembris heaks ja saatis Riigikogule Kliimaministeeriumis valminud elektrituruseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega oleks tunnistatud kogu universaalteenuse regulatsioon kehtetuks alates 1. maist 2024. a. Kui eelnõu läbib aprilli jooksul teise ja kolmanda lugemise ning maikuu jooksul kuulutab Eesti Vabariigi president seaduse välja, saab universaalteenuse lõpetada 1. juulist.

„Universaalteenuse loomise eesmärk oli kaitsta tarbijaid energiakriisis tekkinud kõrgete elektrihindade eest. Mullu ja 2024. aasta esimese kolme kuu jooksul ei ole olnud ühtegi kuud, mil börsihind oleks kuu keskmisena ületanud universaalteenuse tootmishinda, mis on 154,08 eurot MWh eest. Selle aasta märtsikuu keskmine börsihind oli veidi üle 68 eurot MWh eest, mis on universaalteenuse tootmishinnast üle kahe korra madalam,“ rääkis Kliimaministeeriumi energeetikaosakonna varustuskindluse nõunik Kristjan Kaldmaa.

“Eelnõu järgi viiakse univesraalteenuse tarbijad sama müüja börsipaketile kuu enne universaalteenuse lõpetamist. Niimoodi on tarbijatel piisavalt aega otsustada, kas nad nõustuvad börsipõhise hinnaga või soovivad valida endale näiteks fikseeritud hinnaga elektripaketi. „Lõpuks ikkagi iga tarbija ise otsustab, millise hinnaga on ta nõus elektrit tarbima ning milline elektripakett vastab kõige rohkem ta eelistustele,“ lisas Kaldmaa.

Veebruari seisuga oli universaalteenusel ligi 56 000 kodutarbijat. Lisaks on ka kodutarbijad, kes kasutavad üldteenust universaalteenuse hinnaga. Eelmise aasta novembris oli neid ligi 76 000, värskemad andmed selguvad lähiajal. Enim oli universaalteenusel kasutajaid mullu jaanuaris – üle 310 000 kodutarbija, sealhulgas nii universaalteenuse tarbijad kui ka üldteenuse tarbijad universaalteenuse hinnaga. 

 

Allikas: Kliimaministeeriumi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.