Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kataster uuendab e-teenuseid ja muudab maatoimingud lihtsamaks (2024-04-04 07:51:07)


minu.kataster.ee


Alates järgmisest nädalast võtab kataster kasutusele uue menetluskeskkonna minu.kataster.ee, mis võimaldab maaomanikel alustada maatoiminguid ja hoida end kursis toimingute käiguga. Uuele keskkonnale üleminek toob kaasa mõningaid ajutisi ebamugavusi, kuid sellega kaasnevad uuendused muudavad maakorraldustoimingud senisest lihtsamaks ja läbipaistvamaks.

 

Kataster võtab alates 8. aprillist kasutusele uue menetluskeskkonna minu.kataster.ee, mis võimaldab maaomanikul katastri e-teeninduses alustada maatoiminguid ning hoida end kursis toimingute käiguga – kinnisasju jagada, nende omavahelisi piire muuta või üksteisega piirnevaid kinnisasju liita. Samuti saab esitada taotlust hävinenud piiritähiste maastikul taastamiseks, probleemse piiripunkti asukoha kindlakstegemiseks ning piiriandmete asukoha täpsustamise eesmärgil maaüksuse üle mõõdistamiseks.

 

Uuele keskkonnale üleminek toob endaga paratamatult kaasa mõningad ebamugavused. Juba märtsis lõpus peatas kataster toimingute tegemise, et valmistuda andmete üleviimiseks. „Selleks, et tagada andmete sujuv üleminek ühest keskkonnast teise, peatame toimingud ja hoolitseme, et kõik andmed oleksid uues keskkonnas õigesti talletatud. Samuti hoolitseme, et pooleli olevad toimingud saab uude keskkonda sisestatud ja seal tegevustega jätkata. Uut menetlussüsteemi hakkame kasutama 8. aprillil,“ selgitas Maa-ameti katastri registriosakonna juhataja Tiina Oeselg.

 

Andmete ülekandmisel uude süsteemi viiakse lisaks läbi katastri andmestiku parandamine, et muuta andmed täpsemaks ning korrigeerida andmestik punktipõhisele süsteemile vastavaks. Maatükil looduses piiripunktide asukohad ei muutu, kuid muudatus andmetes võib põhjustada pindala ümberarvutust. Piiripunkti korrigeerimisi tehakse ainult õigusaktides lubatud täpsuse ulatuses ning maaomanikke teavitab parandamismenetlusest süsteem automaatselt omanike rahvastikuregistris kajastuvate kontaktandmete kaudu.

 

Info ning toiminguteks vajaminevad juhised on leitavad alates 8. aprillist katastri infoportaalist www.kataster.ee.

 

MinuKataster on osa Maa-ameti kui katastripidaja arendatavast maatoimingute platvormist (www.kataster.ee). Maatoimingute platvorm koondab katastriga seotud e-teenuseid ühtseks ja turvaliseks süsteemiks. Katastri e-teenused võimaldavad maaomanikel suhelda riigiga, et maakorralduse või ruumilise planeerimise tulemusel kujundada ümber maatüki piirid ja sellega seotud õigused nii, et tagada erinevate huvide arvestamine ja elukeskkonna kvaliteedi tõus.

 

Allikas: Maa-ameti 04.04.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.