Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu arutas põllumajanduspoliitika lihtsustamist (2024-03-28 06:19:00)


EL-i põllumajandus- ja kalandusministrid toetasid Euroopa Komisjoni ettepanekut liidu põllumajandustootjate halduskoormuse vähendamiseks.


Eile sai kokku Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, et arutada liidu ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamist, keerulist turuolukorda ja Ukraina abistamist.

 

Kohtumise peamine fookus oli Euroopa Komisjoni välja pakutud meetmetel, mis vähendavad põllumajandustootjate halduskoormust. „Näiteks saab peagi maksta toetust mõne sellise nõude täitmise eest, mis oli varem vaid toetuse saamise eeltingimus,“ selgitas regionaalminister Madis Kallas. Muudatuste eesmärk on pakkuda põllumeestele leevendust olukorras, kus nii ilmastiku- kui ka turuolukord on olnud ebasoodne.

 

Istungil arutati ka liidu keerulist turuolukorda. Komisjon on tarneahelas kasumijaotusest selgema ülevaate saamiseks loomas hinnavaatluskeskust, mille eesmärk on paremini kaitsta põllumeeste huve võrreldes suuremate turuosalistega. „Näeme, et esmatootjatele minev osa toidukaupade hinnast on nii Eestis kui ka üle Euroopa Liidu languses. Seetõttu tervitame suuremat läbipaistvust hinnakujunduses ning põllumeeste võimestamist läbirääkimistel tarneahela teiste lülidega,“ kommenteeris minister Kallas. Ühtlasi arutati kohtumisel Ukraina abistamist ning otsiti võimalusi ebaausate kaubandustavade paremaks ohjamiseks.

 

Minister Madis Kallas kohtus nõukogu istungi raames kahepoolselt põllumajandusvolinik Janusz Wojciechowskiga selgitamaks Eesti põllumajanduse rasket olukorda ning meie ootusi Euroopa Komisjonile.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 27.03.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.