Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaministeeriumi haldusala 13. nädala eelinfo (2024-03-25 06:00:42)


Esmaspäev, 25. märts
 

  • Kliimaminister Kristen Michal ja rohereformi asekantsler Kristi Klaas osalevad 25. märtsil Brüsselis toimuval keskkonnanõukogul. Arutelud on kavas jäätmete raamdirektiivi muudatuse üle toidu- ja tekstiilijäätmete teemal, mikroplasti määruse algatuse ning kliima 2040. aasta teatise osas.
    Kristi Klaas osaleb ka 26. märtsil toimuval EL eesistuja korraldataval kõrgetasemelisel kliimakonverentsil.

 

  • Keskkonnainvesteeringute Keskuses avanevad 25. märtsil keskkonnaprogrammi atmosfääriõhu kaitse ja looduskaitse taotlusvoorud. Lisainfo KIK kodulehelt.

 

  • Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis on viimast nädalat üleval võõrliikide näitus. Aprillis avatakse uus trepigalerii näitus.

 


Teisipäev, 26. märts
 

  • Kell 13 on kaitsealade kestlike turismiettevõtjate tunnustamine Altmõisa Külalistemajas. 

     

Kolmapäev, 27. märts
 

  • Kliimaminister Kristen Michal on rohepoliitika valitsuskomisjonis. Päevakorras on rohereformi tegevusplaani uuendatud tegevuskava, kliimaseaduse vaheseis ja olulisemad otsustuskohad, ülevaate saamine taasterahastu rohepanusega tegevustest.

 

 

Neljapäev, 28. märts

 

  • Keskkonnainvesteeringute Keskus avab kell 10.00 ressursiauditite vooru. Audit on ettevõtte ressursikasutuse analüüs, mille eesmärk on anda hinnang säästuvõimalustele ettevõttes. Lisainfo KIK kodulehelt.

 

 

Loodusmuuseum annab teada:

Eesti Loodusmuuseum kutsub kevadisel vaheajal linnalaagritesse!

Kevadisel vaheajal toimuvad Eesti Loodusmuuseumis (Lai tn 29a, Tallinn) taas põnevad linnalaagrid, kus lapsed saavad läbi mänguliste ja vahvate tegevuste õppida loodust paremini tundma. Laagri piletihinnas sisaldub lõunasöök muuseumis.

 

Linnalaager „Dinosauruste põnev maailm“

Kordamisele tuleb hitiks kujunenud dinosauruste laager, kuhu ootame 3.-5. klassi õpilasi. Räägime veidi mütoloogilistest draakonitest ja päriselt olemas olnud dinosaurustest ja õpime vahet tegema, kes on müütilised tegelased ja kes on päriselt kunagi eksisteerinud loomad. Meisterdame ja joonistame, mängime erinevaid õpimänge. Laagrist läheb laps koju uute teadmistega sellest paarisaja miljoni aasta tagusest ajast ja selleaegsetest elanikest ja elukeskkonnast. Oleme selgeks teinud ka sarnasused praegu eksisteerivate liikidega nagu sisalikud, kiilid ja linnud.

Kuupäevad: 22.04 ja 26.04 kell 10-15.

Piletid Fientast.

 

Kevadine linnalaager: „Taimede ja putukate imeline maailm“

Kahel päeval saab loodusmuuseumis õppida tundma, kuidas on taime- ja putukamaailm omavahel läbi põimunud. Teeme tutvust kevadel tärganud taimede ja esimeste õitsejatega ning paneme ka ise mõned seemned mulda. Lisaks vaatame mikroskoobi all lähemalt erinevaid putukaid ja taimi. Laagri jooksul jõuame teha nii teemakohaseid mänge kui ka joonistada ja meisterdada.

Kuupäevad: 23.04 (1.-4. klass) ja 24.04 (1.-3. klass)

Piletid Fientast.

 

Venekeelne linnalaager „Linnud – kevadekuulutajad!“

Linnalaager „Linnud – kevadekuulutajad!“ sobib 1.-4. klassi õpilastele. Laager toimub vene keeles, eestikeelsete terminitega. Lapsed saavad uurida lindude mitmekesisust, õpivad tundma meie ränd- ja paigalinde. Mida teevad linnud kevadel? Laagri programm koosneb mängudest ja põnevatest ülesannetest, uurime lindude laulu, sulgi, pesasid ja tegevusjälgi. Kinnistavate mängude ja tegevuste kaudu saavad lapsed ülevaate sellest, kuidas kevadel metsas elu käib.

Kuupäev: 25.04

Piletid Fientast.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.