Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Otsime looduskaitsepreemiate nominente (2024-03-22 13:57:47)


Kliimaministeerium ootab kuni 22. aprillini ettepanekuid, kes võiks olla selle aasta Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia, Eesti looduskaitse märgi ja Noore looduskaitsja märgi kandidaadid.

Eesti looduskaitset on läbi aegade kandnud isiksused, kel on olnud kindel nägemus looduskaitsest ja tahe seda ka ellu viia. Nende tegevust on hinnatud ning tunnustatud looduskaitsemärgi omistamisega.

„Kutsun üles leidma meie seast need inimesed, kelle sõnadel ja tegudel keskkonna eest seismisel on mõju. Noorte looduskaitsjate autasustamisel soovime tõsta esile loodushuvi ja aktiivsust,“ ütles kliimaminister Kristen Michal.

Noore looduskaitsja märgiga tunnustatakse noore, kuni 26-aastase aktiivse looduskaitsja tegevust. Märk antakse inimesele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal: kes on olnud eestvedaja või aktiivne osaleja erinevates looduse mitmekesisust toetavates tegevustes või saavutanud suurepäraseid tulemusi loodusteemalistel konkurssidel või looduskaitses.

Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast.

Eesti auväärseima looduskaitse auhinnaga - Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga -tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne.

Eerik Kumari looduskaitsepreemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk.

Ettepanekud, mis sisaldavad vabas vormis ülevaadet nominendi looduskaitsetegevusest, palume saata hiljemalt 22. aprilliks aadressil: Kliimaministeeriumi elurikkuse kaitse osakond, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või info@kliimaministeerium.ee. Täpsemat infot konkursi ja eelmiste laureaatide kohta leiab Looduskaitsemärgid | Kliimaministeerium

 

Allikas: Kliimaministeeriumi 22. märts 2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.