Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussi neli retke (2024-03-12 06:23:05)


Teatriretk Viimsi Aatriumisse Jaanus Nuutre lavastust  „Orzel. Laidoneri ööd" vaatama

Teisipäeval 19.märtsil 2024

Sõidame Viimsi Aatriumi teater Nuutrum etendust  „Orzel. Laidoneri ööd" vaatama.


Autor Loone Ots
Lavastaja Jaanus Nuutre
Lava- ja kostüümikunstnik Jana Wolke
Helikunstnik Tobias Tammearu
Valguskunstnik Targo Miilimaa (Noorsooteater)
Valgus- ja heli tehnik Margus Ruhno
Grimeerija Tuuli Alliksaar
Etenduse juht Inge Kaseleht
Osades: Liina Tennosaar, Peeter Tammearu


Draama „Orzel. Laidoneri ööd“ on kinnitatud faktidel põhinev, kuid neid fantaasiaga siduv ja arendav tõsieludraama Eestile saatuslikest otsustest, mida pidi langetama Eesti sõjaväe ülemjuhataja kindral Johan Laidoner.

 

Näitemäng kujutab nelja saatuslikku ööd (14.—18.09.1939) teise maailmasõja algul. Nende ööde jooksul palus Eestilt varjupaika Poola allveelaev Orzel, mille eestlased interneerisid, kuid mida ei antud välja ei Saksamaale ega NSV Liidule. Selle asemel lasid eestlased Orzelil 18. septembri öösel põgeneda. Otsus vallandas laviini, mis päädis Nõukogude Liidu baaside loomisega Eestisse ja hiljem Eesti okupeerimisega. Kuid Orzeli vabastamine säilitas paljude silmis Eesti au ning ühes sellega ka ülemjuhataja ohvitseri maine. Draama vaatleb Orzeli juhtumist ja selle kajastust abielupaar Laidoneride majas. Arvamused põrkuvad, kui üks pool on rahvuselt poolakas ning teine eestlane. Kas abikaasade vaheline side peab tuleproovile vastu? Draama eesmärk on tutvustada Eestis seni liiga vähe kõlapinda leidnud ajaloosündmust, mille kontekst – Eesti suhted juba sõdivate riikidega – on ootamatult aktuaalne ka praegu. Orzeli juhtumist on Poolas avaldatud raamat ja Eesti riigiarhiivis säilitatakse laeva komandöri tunnistust. Huvi pakub, et Orzeli teemat puudutati Eesti ajakirjanduses väga napilt, justkui tsenseeritult, ja põhiliselt tohtis sellest üldse kirjutada ainult riigi võimul oleva kliki häälekandja Uus Eesti. Niisiis sai rahvas Orzeli kohta pigem suulist, subjektiivset ja vastuolulist infot.

Etendus on kahes vaatuses.
Enne etendust saab näha kultuurikeskust. Avatud on kohvik.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 17.30
Tagasi Tallinnas kell 22.00

Sõidu hind koos teatripiletiga 40 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.
Arved palume tasuda tähtajaks.

--------------------------------------------------------

Teatriretk Rakverre Ugala menulavastust " Uhkus ja eelarvamus " vaatama

Kolmapäeval 20.märtsil 2024


Sõidame Rakvere teatrisse Ugala teatri külalisetendust "Uhkus ja
eelarvamus" vaatama.


Isobel McArthur

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

Jane Austeni romaani ainetel

Lavastaja Liis Aedmaa

Kunstnik Rosita Raud (Eesti Noorsooteater)

Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov

Valguskujundaja Mari-Riin Paavo

Liikumisjuht Villiko Kruuse

Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Mängivad Adeele Jaago, Jaana Kena, Klaudia Tiitsmaa, Margaret Sarv ja Lauren Grinberg (EMTA lavakunstikool)

„Eks ole üldiselt teada, et varakal vallalisel mehel on tingimata naist vaja.“

Just selle lausega algab Jane Austeni maailmakuulus armastusromaan „Uhkus ja eelarvamus“, millest on tehtud seriaale, filme ja lugematu hulk lavaversioone. Me kõik ju teame kergelt hüsteerilist proua Bennetit, tema viit mehelemineku eas tütart, nende pisut totakat nõbu härra Collinsit, rõõmsat ja südamlikku Charles Bingleyt või endasse
tõmbunud härrasmeest Fitzwilliam Darcyt?

Aga kui võtta viis näitlejannat, Jane Austeni tippteos ja briti 20. sajandi pophitid, siis võib juhtuda, et sünnib pöörane komöödia nimega „Uhkus ja eelarvamus (justkui)“. Jah, näitlejaid on meil kõigest viis ja nad on naissoost, aga regendiajastu Inglismaal toimetanud värvikad raamatutegelased võivad olla ikkagi mureta, sest nende romantilised
sekeldused jõuavad selgi korral Ugala teatri lavale ning armastajad leiavad oma õnne... Noh, vähemalt me loodame seda, sest tegelikult ei ole me päris kindlad, milline tegelane täna õigel ajal lavale jõuab ja milline mitte.

"Teie ees on adaptsioon, mis jumaldab oma lähteteksti... "Uhkus ja eelarvamus" kõneleb viie tütre väljapääsmatust olukorrast. Nende tulevik ripub juuksekarva otsas, sest ükski neist ei sündinud mehena. Nii et oma sisimas on see alati olnud naise lugu." Isobel McArthur

Esietendus Ugala teatri suures saalis 2. märtsil 2024

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 16.30
Tagasi Tallinnas kell 23.20

Sõidu hind koos teatripiletiga 45 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.

 

---------------------------------------------------

Retk Lia Virkuse ja Siire Vanaseljaga Kevadmessile Soome

 

Laupäev 23. märts 2024

Sõidame Kevadmessile Soome koos köögivõluri Lia Virkuse ja loova loomuga rohenäpu Siire Vanaseljaga. Vahvad naised andsid välja põneva raamatu "Aias sajab saia" mida nad meile tutvustavad ja muud põnevat kõnelevad toidust ja aiast ja ikka lustlikult ja loominguliselt.
Lisaks lubas Lia jagada toredaid lihavõtte retsepte. Kevadmess  on Soome suurim aiandussündmus, mis ühendab nelja erinevat teemamessi. Kevadaed, Elu-olu & remont, Oma suvila ja Sisusta. Samaaegselt on toimumas ka toidumess Kohalik & Mahe ja on avatud ka Golfimess.

Teemaalad ja programm

 

KEVADAED – Soome suurim aiandusmess. Messi külastavad nii erialaspetsialistid kui ka harrastusaednikud või lihtsalt lillesõbrad. Lisaks paarisaja eksponendi väljapanekutele ja programmilavale rajatakse messihalli suurejooneline esitlusala. Helsingi messikeskus pakub külastajale õiteilu, seemneid, lillesibulaid, istikuid, aiatööriistu ja -masinaid, aiasisustust ja mööblit, aiakaunistusi ning aiandusalast kirjandust.

 

Külastajate seas on alati populaarsed idee-aiad, kus on kuus erinevat teemat eri moel lahendatud. Seal on rohkelt eri ideid, viidud ellu läbimõeldult ja uudsel moel. Soome maastikukujundaja ja hortoloogi Minna Harju kujundatud alal saab näha eri tüüpi aedasid, kus materjal näiteks taaskasutatud puit, betoon või looduskivi.

 

Uus on messil tarbeaia ala, kus on kohal asjatundjad, et anda nõuandeid ja hooldusjuhiseid. Siin toimub ka suures valikus taimede müük.

 

Messil on esitletud värsked ideed korterelamute rõdude sisustamiseks ja kaunistamiseks. Eesmärk on luua rõdust korterile veel üks nauditav lisa tuba. Kuus erineva stiiliga rõdu on vaatajatele väljas hindamiseks, pildistamiseks ja lihtsalt ideede genereerimiseks.

 

ELU-OLU JA REMONT – uue sisuga üritus, mis varasemast tuntud ka kui Oma Kodu. Neile kel on mõtteis uus kodu, ehitamine, remont praeguses elamises või on kasvas otsida vaid uusi lahendusi pakub mess inspiratsiooni näidistubadest ning ideid oma kodu uuendamiseks – lihtsalt ja kiiresti. Teema-ala koondab endasse järgmisi valdkondi: majatootjad; vannitubade, kodumasinate ja köögimööbli tarnijad; kaminaehitajad; pinnakatete tarnijad, uste, akende ja klaaskonstruktsioonide tarnijad; majatehnikaprofid; muude remontimiseks vajalike materjalide tarnijad.

 

OMA SUVILA – Igakevadine mess ootab külastama kõiki, kellel on oma suvekodu ja ka neid, kes oma suvilast alles unistavad. Messil on võimalik tutvuda suvilates vajamineva, sisustuse, remondi ja ehitusega ning teenustega, mis on seotud suvekoduga. Pakutakse uusi ideid ning võimalusi puhkamist veelgi nauditavamaks muuta.

 

MATKALE JA LOODUSESSE – näpunäiteid ja varustust väljas toimuvatele tegevustele. Koos Oma Suvila messiga avatav ala pakub infot ja tooteid muuhulgas telkimiseks, rattasõiduks, kalastamiseks, loodusfotograafiaks ja paljudeks muudeks aktiivsete inimeste lemmikharrastusteks.

 

SISUSTA – kodusisustuse messiala tavatarbijatele. Messilt saab ideid ja informatsiooni sisekujunduse eri valdkondade toodete ja teenuste kohta ning praktilisi nõuandeid kuidas neid oma kodus rakendada. Mess on hea võimalus täiendada kodust interjööri uuega. Messi keskseks teemaks on muudatused kodus: kasutades selleks dekoratiivseid elemente nagu padjad, tekstiil, tapeet ja värvid.

 

Pärastlõuna veedame Helsingi kekslinnas. Soovitame külastada Kiasma muuseumi, kus saab näha näitust "Kodus". Näitus Kodus läheneb kuulumise ja kodu küsimustele läbi kaasaegse kunsti. Kuulumine on seotud identiteediga – kes me oleme ja kust tuleme. Näitusel olevad tööd näitavad, et kodu võib olla füüsiline koht, kogukond või meeleseisund. Seda võib leida keelest või kultuurist. Näitusel olevad tööd kuuluvad Rahvusgalerii kogudesse.

 

Samuti on soovijatel võimalus külastada lähedal  asuvat Oodi keskust ja Loodusmuuseumi ja kindlasti ka Soome vanimat ja suuremat raamatupoodi Akateeminen Kirjakauppa või külastada toidupoodi.

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest  kell 5.45, Viking Line laev väljub A terminalist kell 7.00. Tagasi Tallinnas kell 23.00

 

Sõidu hind koos laevapiletite ja messipiletitega 115 eurot.


Lisatasu eest on muuseumide piletid ja soovijatel laevas hommiku- ja / või õhtusöök.

 

Kui on soovi osta Lia Virkuse ja Siire Vanaselja raamatut "Aias sajab saia", siis anna sellest registreerimisel teada, et oskaksime raamatuid kaasa varuda.

Lisaks saab osta hommikusöögi ja / või õhtusöögi laevas.

Hommikusöök:
Täiskasvanu - 16 €

Õhtusöök:
Täiskasvanu - 29 €

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks.

 

 Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku ja õhtusöögiga või ilma.

 

 Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad!

--------------------------------------------------------

Retk Suurel Reedel Mati Kaaluga Ähtäri loomaaeda hiidpandasid vaatama

Reedel 29.märtsil 2024


Ähtäri väikelinn on kuulus sest kuus aastat tagasi jõudsid meie põhjanaabrite juurde kaks hiidpandat. Nii sai Soomest lähim riik meile, kus saab neid näha. Hiidpandad Lumi ja Pyry saabusid Hiinast.

Ähtäri asub Helsingist umbes 330 kilomeetri kaugusel põhjas.

Pandade koduks saanud loomaed avati 1973. aastal ning praegu elab seal 60 hektaril üle 300 looma 50 liigist. Asukate aedikud on tehtud võimalikult looduslikuks, et pakkuda loomadele parimaid elamistingimusi.Panda-retke juhib Tallinna Loomaaia kauaaegne direktor Mati Kaal.

ID kaart või pass kindlasti kaasa!

Buss sadamasse väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest varahommikul kell 4.45. Helsingisse sõidame Eckerö Line´i laevaga.
Tagasi Tallinnasse jõuame peale keskööd.

Sõidu hind täiskasvanutele 130 eurot sisaldab laeva- ja bussisõidu, loomaaia ja pandamaja külastuse. Lapsed kuni 14 aastat - hind 110 eurot.

Hommikusööki ja õhtusööki saab osta laeva kohvikust. Teel Ähtärisse ja tagasi teeme peatused ABC tanklates.


Vajalik täpne registreerimine: ees- ja perekonnanimi, isikukood, telefon. Peale registreerimist saadame kinnituse ja arve.Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.


Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

 

Allikas: Looduse Omnibussi teated


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.