Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Retk Lia Virkuse ja Siire Vanaseljaga Kevadmessile Soome (2024-03-11 06:15:54)


Laupäev, 23. märts 2024

Sõidame Kevadmessile Soome koos köögivõluri Lia Virkuse ja loova loomuga rohenäpu Siire Vanaseljaga. Vahvad naised andsid välja põneva raamatu "Aias sajab saia" mida nad meile tutvustavad ja muud põnevat kõnelevad toidust ja aiast ja ikka lustlikult ja loominguliselt.
Lisaks lubas Lia jagada toredaid lihavõtte retsepte. Kevadmess  on Soome suurim aiandussündmus, mis ühendab nelja erinevat teemamessi. Kevadaed, Elu-olu & remont, Oma suvila ja Sisusta. Samaaegselt on toimumas ka toidumess Kohalik & Mahe ja on avatud ka Golfimess.

Teemaalad ja programm

KEVADAED – Soome suurim aiandusmess. Messi külastavad nii erialaspetsialistid kui ka harrastusaednikud või lihtsalt lillesõbrad. Lisaks paarisaja eksponendi väljapanekutele ja programmilavale rajatakse messihalli suurejooneline esitlusala. Helsingi messikeskus
pakub külastajale õiteilu, seemneid, lillesibulaid, istikuid, aiatööriistu ja -masinaid, aiasisustust ja mööblit, aiakaunistusi ning aiandusalast kirjandust.

Külastajate seas on alati populaarsed idee-aiad, kus on kuus erinevat teemat eri moel lahendatud. Seal on rohkelt eri ideid, viidud ellu läbimõeldult ja uudsel moel. Soome maastikukujundaja ja hortoloogi Minna Harju kujundatud alal saab näha eri tüüpi aedasid, kus materjal näiteks taaskasutatud puit, betoon või looduskivi.

Uus on messil tarbeaia ala, kus on kohal asjatundjad, et anda nõuandeid ja hooldusjuhiseid. Siin toimub ka suures valikus taimede müük.

Messil on esitletud värsked ideed korterelamute rõdude sisustamiseks ja kaunistamiseks. Eesmärk on luua rõdust korterile veel üks nauditav lisa tuba. Kuus erineva stiiliga rõdu on vaatajatele väljas hindamiseks, pildistamiseks ja lihtsalt ideede genereerimiseks.

ELU-OLU JA REMONT – uue sisuga üritus, mis varasemast tuntud ka kui Oma Kodu. Neile kel on mõtteis uus kodu, ehitamine, remont praeguses elamises või on kasvas otsida vaid uusi lahendusi pakub mess inspiratsiooni näidistubadest ning ideid oma kodu uuendamiseks – lihtsalt ja kiiresti. Teema-ala koondab endasse järgmisi valdkondi: majatootjad; vannitubade, kodumasinate ja köögimööbli tarnijad; kaminaehitajad; pinnakatete tarnijad, uste, akende ja klaaskonstruktsioonide tarnijad; majatehnikaprofid; muude remontimiseks vajalike materjalide tarnijad.

OMA SUVILA – Igakevadine mess ootab külastama kõiki, kellel on oma suvekodu ja ka neid, kes oma suvilast alles unistavad. Messil on võimalik tutvuda suvilates vajamineva, sisustuse, remondi ja ehitusega ning teenustega, mis on seotud suvekoduga. Pakutakse uusi ideid ning võimalusi puhkamist veelgi nauditavamaks muuta.

MATKALE JA LOODUSESSE – näpunäiteid ja varustust väljas toimuvatele tegevustele. Koos Oma Suvila messiga avatav ala pakub infot ja tooteid muuhulgas telkimiseks, rattasõiduks, kalastamiseks, loodusfotograafiaks ja paljudeks muudeks aktiivsete inimeste
lemmikharrastusteks.

SISUSTA – kodusisustuse messiala tavatarbijatele. Messilt saab ideid ja informatsiooni sisekujunduse eri valdkondade toodete ja teenuste kohta ning praktilisi nõuandeid kuidas neid oma kodus rakendada. Mess on hea võimalus täiendada kodust interjööri uuega. Messi keskseks teemaks on muudatused kodus: kasutades selleks dekoratiivseid elemente nagu padjad, tekstiil, tapeet ja värvid.


Pärastlõuna veedame Helsingi kekslinnas. Soovitame külastada Kiasma muuseumi, kus saab näha näitust "Kodus". Näitus Kodus läheneb kuulumise ja kodu küsimustele läbi kaasaegse kunsti. Kuulumine on seotud identiteediga – kes me oleme ja kust tuleme. Näitusel olevad tööd näitavad, et kodu võib olla füüsiline koht, kogukond või meeleseisund. Seda võib leida keelest või kultuurist. Näitusel olevad tööd kuuluvad Rahvusgalerii kogudesse.

Samuti on soovijatel võimalus külastada lähedal  asuvat Oodi keskust ja Loodusmuuseumi ja kindlasti ka Soome vanimat ja suuremat raamatupoodi Akateeminen Kirjakauppa või külastada toidupoodi.Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest  kell 5.45, Viking Line laev väljub A terminalist kell 7.00. Tagasi Tallinnas kell 23.00


Sõidu hind koos laevapiletite ja messipiletitega 115 eurot.
Lisatasu eest on muuseumide piletid ja soovijatel laevas hommiku- ja / või õhtusöök.


Kui on soovi osta Lia Virkuse ja Siire Vanaselja raamatut "Aias sajab saia", siis anna sellest registreerimisel teada, et oskaksime raamatuid kaasa varuda.

Lisaks saab osta hommikusöögi ja / või õhtusöögi laevas.

Hommikusöök:
Täiskasvanu - 16 €

Õhtusöök:
Täiskasvanu - 29 €

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks.

 Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku ja õhtusöögiga või ilma.

 Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.