Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTA võttis Tallinnas omanikult loomad ära (2024-03-04 07:01:01)Amet võttis loomapidajalt kokku ära kuus looma. Loomade elu ja tervis oli ohus. Loomad anti üle varjupaigale, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul ei peetud loomi nõuetekohaselt. „Kokku võeti ära kaks koera, kolm kassi ja üks küülik. Loomi peeti eraldi toas, mille põrand oli kaetud väljaheidete ja uriiniga. Loomadel puudus ligipääs puhtale joogiveele, kahe looma puhul oli karvastiku alt tugevalt tunda puusanukke ja selgroogu, mis annab alust arvata, et loomad ei olnud saanud ka piisavalt süüa,“ selgitas Laurimaa.

Laurimaa kinnitas, et loomadele tagatakse vajalik hool. „Loomad on hetkel paigutatud varjupaika, kus neile teostatakse veterinaararsti poolt ülevaatus ning tagatakse nõuetekohane pidamine,“ lisas ta.

Täname Politsei- ja Piirivalveameti ametnikke, kes oma töökohustusi täites märkasid abivajavaid loomi ning sellest Põllumajandus- ja Toiduametit teavitasid ning Tallinna Linnavalitsust, kes oli samuti kohapeal toeks.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.