Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toidu märgistuse loetavus aitab muuta toidupakenditel esitatava teabe paremini loetavaks (2024-03-01 13:51:06)


Hea tava


Toidu märgistuse loetavuse suurendamist toetavas materjalis on visuaalselt selgitatud praktilisi võtteid, mida tasub toidupakendeid kujundades kasutada. Toidu märgistuse loetavuse ja teksti paigutuse hea tava töötati välja koostöös pakendidisainerite ja toidutööstuse esindajatega.

 

Juhendis jagatakse soovitusi neile, kes tegelevad toidu märgistamise, pakendimaterjalide valiku ning disaini ja kujundusega. „Siiani sellist käsiraamatu tüüpi visuaalset juhendit polnud, mis toidu märgistuse koostajat kujundamisel abistaks. Teave pakendil peab olema hästi loetav; paraku see alati nii ei ole. Läbimõeldud ja hästi kujundatud märgistus loob aga olulise eelduse selleks, et tarbijad märgistusi loeksid. Materjal on praktiline abivahend, mis aitab kujundada märgistuse tarbijatele hästi nähtavaks ja selgesti loetavaks. Tava väljatöötamise käigus tõdesid mitu asjaosalist, et niivõrd palju tähelepanu üksnes loetavusele üldiselt ei pöörata, mistõttu ka valdkonnas kogenud tegijad leidsid enda jaoks uusi vaatenurki," rääkis toiduohutuse osakonna nõunik Hellika Kallaste.

 

Hea tava on koostanud, kujundanud ja visualiseerinud pakendidisainile spetsialiseerunud agentuur KOOR koostöös Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ning Põllumajandus- ja Toiduametiga. „Eelkõige käsitletakse materjalis teabe asukoha, paigutuse ja esitusviisiga, tüpograafiaga ning pakendite ja trükitehnikaga seonduvat, mõistele „loetavus“ antakse täpsem sisu visuaalsete ja illustratiivsete näidetega. Näiteks märgete „Parim enne“ ja „Kõlblik kuni“ puhul antakse soovitus olla kuupäeva asukohale viitamisel võimalikult konkreetne, sest märge „Vaata pakendilt“ on üldsõnaline ja see ei aita inimest,“ rääkis agentuurist KOOR Hannes Paesoo

 

„Toidu märgistuse loetavuse ja teksti paigutuse hea tava” koostamise idee sündis 2022. aastal, mil Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi valitsemisala teenusedisaini arenguprogrammi raames otsis ekspertide meeskond lahendusi pakenditel toidu kohta esitatava teabe loetavuse parandamiseks.

 

Tutvu materjaliga portaalis toiduteave.ee.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 01.03.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.