Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti ja Araabia Ühendemiraatide vahel allkirjastati vastastikuse mõistmise memorandum (2024-02-24 12:07:31)


Regionaalminister Madis Kallas ja Araabia Ühendemiraatide kliimamuutuse ja keskkonnaminister Amna Al Dahak Al Shamsi allkirjastasid Dubais vastastikuse mõistmise memorandumi eesmärgiga tugevdada riikidevahelist koostööd ja luua tingimused majandusliku, teadusliku ja tehnilise koostöö edendamiseks toidu- ja veemajanduse valdkonnas. Ühtlasi külastas minister rahvusvahelisel toidu- ja joogimessil „Gulfood 2024“ Eesti ühisstendi.

 

„Ka Dubais toimunud ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni konverentsil (COP 28) toodi esiplaanile põllumajandus ja kestlikud toidusüsteemid. Me näeme, et innovatsioon, digilahendused ja teaduskoostöö on valdkonnad, kus võiksime koostööd kavandada,“ ütles regionaalminister Madis Kallas.

 

Lisaks külastas regionaalminister rahvusvahelist toidu- ja joogimessi „Gulfood 2024“, kus ta toetas Eesti ühisstendil osalevat 18 ettevõtjat. „Eesti on ühisstendiga väljas seitsmendat aastat järjest, mis näitab Eesti ettevõtjate suurt huvi Araabia Ühendemiraatide ja kogu piirkonna vastu. Viimastel aastatel on Eesti tooted leidnud äramärkimist messi innovatsiooniauhindadel ja siinkohal õnnitlen kaerajoogitootjat YOOK, kes võitis sel aastal auhinna tervistoodete valdkonnas,“ sõnas Madis Kallas.

 

Minister Madis Kallas oli visiidil Dubais 20.–23. veebruarini koos innovatsiooni ja strateegia asekantsleri Tõnis Tänavaga.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.