Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartlasi kutsutakse linnaga koos liiklusheadust kirjutama (2024-02-15 10:25:08)


Liiklusheadus. Foto: Maanus Kullamaa


Kuni veebruari lõpuni kutsutakse kõiki tartlasi üles jagama kirjutamata positiivseid liiklusreegleid, et nende abil Tartu liikluskultuuri paremaks muuta.

 

Häid liiklustavasid saab jagada veebruarikuu lõpuni siin: https://tartu.ee/liiklusheadus

 

„Jalg- ja tõukeratturite hulk on Tartus viimase viie aastaga märkimisväärselt suurenenud ning püüame seda positiivset trendi erineval viisil toetada. Kuna linna rattateede põhivõrgu välja ehitamine võtab suure mahu tõttu veel aega, siis otsime lahendusi, mis võimaldaksid ratturitel autojuhtide ja jalakäijatega võimalikult ohutult teed jagada. Tänases olukorras tunnevad jalakäijad end sageli ratturite poolt ohustatuna ning autojuhte häirib ratturitepoolne liikluse pidurdamine, mis omakorda võib kergesti viia liiklejagruppide vahelise konfliktini. Samuti tõid 2022. aasta linnaruumi arvamusuuring ja esmakordselt toimunud kliimakogu välja, et liiklusohutus on üks kõige olulisem elukeskkonna kvaliteedi näitaja ning see vajab parandamist,” selgitas Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

 

Tartu linn alustab sel aastal esimest korda laiamahulise liikluskultuuri edendamise kampaaniaga, et tõsta liiklejate teadlikkust liikluskultuuri headest tavadest ja liikluseeskirjadest. „Ehkki liiklusreeglid tulenevad liiklusseadusest, siis selle kõrval on olulisel kohal ka liiklusheadus: positiivsed kirjutamata liiklusreeglid, mis kõigile liiklejagruppidele üksteisega arvestamist meelde tuletavad. Veebruarikuu jooksul kogumegi tartlastelt vastavaid häid tavasid, et nende kaudu hiljem Tartu liikluskultuuri paremaks muuta,” rääkis Tartu linnavalitsuse turundusjuht Marleen Otsus.

 

Sel aastal keskendub kampaania massiteavitusele ja laiema sihtrühma tähelepanu haaramisele. „Et sotsiaalse mõjuga kampaaniast tulenevad muutused linnapildis juurduks, korraldame sisulisi tegevusi ja kampaaniat ka järgneval kahel aastal,” lisas Otsus.

 

Liikluskultuuri edendamise kampaania koosneb kahest etapist: kaasav eelkampaania veebruaris, mille raames kogutakse tartlastelt kirjutamata liiklusreegleid, ja põhikampaania aprillis-mais, mil jagatakse liiklusheadust ning tuletatakse meelde liiklusseadust.

 

Allikas: Tartu LV 15.02.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.