Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnakaitseinspektorite uus välivorm on roheline (2024-02-15 06:26:56)


Keskkonnaameti välivorm. Foto: Piia Tamsalu


Veebruaris alustab Keskkonnaamet järk-järgulist üleminekut rohelisele töö- ja vormiriietusele. Samasugust rohelist välivormi on juba mõned aastad kasutanud Politsei-ja Piirivalveameti piirivalvurid. Eri asutuste järelevalveametnikke eristavad välivormil olev asutuse nimetus ja embleemid.

Keskkonnaameti haldusosakonna juhataja Kairi Rikko ütles, et keskkonnakaitseinspektorite senised sinised välivormid asendatakse roheliste vormidega järk-järgult. „Lähtume keskkonnasäästlikust mõtteviisist ja vahetame välivormi välja etapiviisiliselt paari aasta jooksul vastavalt vanade vormide tavapärasele kulumisele. Üleminekuperioodi jooksul võib Keskkonnaameti töötajaid kohata kandmas kas sinist või juba uut rohelist vormi,“ selgitas Rikko.

Vormi- ja töörõivaid vajavad Keskkonnaametis eelkõige inspektorid, metsaosakonna, jahinduse- ja vee-elustiku büroo ja maahoolduse büroo spetsialistid, kelle ülesanded viivad neid välitöödele. Uus seaduses ette nähtud töö- ja vormiriietus tagab tänapäevased ja erinevates välitingimustes tööülesannete täitmiseks sobivad rõivad.

Välivormi muudatuse raames loobub Keskkonnaamet täielikult inspektori esindusvormist ning inspektoritele seaduses ette nähtud tööriietusena jääb kasutusele vaid välivorm. „Kuna loobume inspektori esindusvormist, siis toob see eelarves kokkhoiu. Nii saame uued vormirõivad soetada ja uuendada eelarves olemasolevatest vormiriietusele ette nähtud vahenditest ning uus vorm tuli eelmisega võrreldes rohkem kui kaks korda odavam,“ ütles Rikko. Seega ei vaja Keskkonnaameti vormi väljavahetamine riigieelarvest lisavahendeid.

 

Allikas: Keskkonnaameti 15.02.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.