Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kliimaministeeriumi energeetika ja maavarade asekantslerina alustab 28. märtsist tööd Jaanus Uiga (2024-02-09 10:31:30)


Jaanus Uiga


Kliimaministeeriumi energeetika ja maavarade asekantslerina alustab 28. märtsist tööd Jaanus Uiga, kes juhtis aastatel 2019—2022 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonda.

 

„Konkurss näitas, et Kliimaministeerium pakub huvi ja väljakutseid paljudele valdkonna tippudele Eestist ning isegi väljaspoolt,“ sõnas kliimaminister Kristen Michal. „Hea meel on tervitada Kliimaministeeriumi uue asekantslerina Jaanus Uigat, kel olemas nii värske kogemus konkurentsitihedas erasektoris kui ka teadmised ja oskused energeetika valdkonnas.“

 

Uiga on varasemalt töötanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonnas nii eksperdi kui osakonnajuhatajana ning Bolti keskkonnajuhina.

 

„Väärtustan kõrgelt väljakutseid valdkonnast, mida pean nii erialaselt kui ka isiklikult südamelähedaseks – energeetika ja keskkond,“ ütles Jaanus Uiga. „Minu prioriteediks on koos meeskonnaga tagada Eesti energiamajanduse eesmärkide täitmine ning ministeeriumis seni hästi üles ehitatud valdkond järgmise viie aastaga uuele tasemele viia.“

 

Uiga on omandanud Eesti Maaülikoolis magistrikraadi energiakasutuse erialal ja EBSis magistrikraadi rahvusvahelises ärijuhtimises.

 

Tänase energeetika ja maavarade asekantsleri Timo Tatari teenistusaeg lõppeb 10. märtsil. Tatar, kes asus asekantsleri ametisse 2019. aasta märtsis, otsustas uueks ametiajaks mitte kandideerida.

 

„Timo Tatar jätab endast maha väga suured kingad, energeetika on Eestis olnud arengus ja aruteludes pikalt kuum teema. Muutused puhtama ja soodsama ning idanaabri mängudest hoolimata kindlalt tagatud energiavarustuse poole, on tema juhitud ning seda hinnatakse,“ lausus minister Michal.

 

„Uue asekantsleri ja asjatundliku energeetikameeskonna ülesanne saab olema viia ellu eesmärk katta Eesti energiatarbimine taastuvate allikatega, teha targad valikud ühenduste arendamises ning leida tasakaal salvestuse, juhitavate võimsuste ja tuumaenergiavalikutes. Sellele lisandub veel oluline julgeolekuplaan – Baltimaade desünkroniseerimine Venemaa sagedusalast ja Mandri-Euroopa sünkroonalaga liitumine 2025. aasta kevadel. Töö- ja hinnangutepuudust selles töös ei tule, seega soovin edu ja rahulikku meelt,“ lisas Michal.

 

Asekantsleri konkursi viis läbi Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi 9. veebruari 2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.