Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
TÄIENDATUD: Politsei otsib naist, kes võib oma seisundi tõttu vajada kiiret abi (2024-02-08 06:29:19)


8. veebruaril

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Nii nagu ka otsinguid alustades, on meie peamine eesmärk leida lapse ilmale toonud naine, kes ei ole meile teadaolevalt endiselt arstiabi saanud. Seetõttu on praegu politsei kõige olulisem tegevus kõikvõimaliku informatsiooni kogumine ja see on väga mahukas töö, millesse panustavad väga paljud tublid inimesed.

 

Jätkasime ka täna otsingutegevustega. Keskendusime laekunud informatsiooni kontrollimisele ja täiendava info kogumisele. Kontrollisime mitmeid laekunud vihjeid üle Eesti, kuid praeguse hetkeni ei ole otsitav naine ega ka tema võimalik asukoht meile endiselt teada.

 

Seetõttu pöördume veel kord kõigi inimeste poole, kes võisid pühapäeval, 4. veebruaril või esmaspäeva, 5. veebruari ennelõunal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru küla piirkonnas midagi kahtlast märgata. Andke oma tähelepanekutest meile teada helistades telefonil 5198 9886 või 112, või kirjutades aadressil laane.vihje@politsei.ee.

 

Palume politseiga ühendust võtta ka kõigil sõidukijuhtidel, kelle sõidukid on varustatud pardakaameraga ja kes liikusid pühapäeval, 4. veebruaril või esmaspäeval 5. veebruaril Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru piirkonnas või Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteel nimetatud piirkonna läheduses. Võimalik, et teie pardakaamera vaatevälja on jäänud midagi, mis aitab meil naist leida.

 

Pöördume ka lapse ilmale toonud naise enda poole – kui sa seda infot loed või kuuled, anna meile endast teada, et saaksime veenduda, et Sinu elu ja tervis ei ole ohus ning pakkuda Sulle vajadusel abi ja tuge!“

Allikas: PPA


7. veebruar


Politsei jätkab uurimist, kuid asjaolude selgitamine ja tõendite kogumine võtab aega. Seetõttu me igapäevast ülevaadet rohkem ei saada, kuid anname kindlasti teada kui naise leiame või selgub uusi asjaolusid.

 

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Täna hommikul alustasime uuesti maastikuotsingut Suure-Lähtru küla piirkonnas Läänemaal. Kammime veelkord suuremate jõududega läbi kogu piirkonna ja suurendame otsinguala, et veenduda, et oleme leidnud ja talletanud kõik võimalikud jäljed ja infokillud, mis piirkonnas olla võivad. Aktiivselt oleme ka terve tänase päeva tegelenud kogutud info ja laekunud vihjete kontrollimisega. Ka praeguse seisuga töötame erinevate infode kontrollimisega.

 

Samal ajal kui politseinikud püüavad leida täiendavat informatsiooni, tegelevad eksperdid ja kohtuarstid kogutud jälgede hindamise ja analüüsiga, et saaksime võimalikult kiiresti juurde nendel tuginevat infot, mis aitaks meil kitsendada ja paremini sihistada oma otsinguid.

 

Otsingutele ja juhtumi uurimisele on politsei kaasanud abipolitseinikke ning kolleege prokuratuurist, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudist ning ka mujalt. Jätkame info kogumise ja kontrollimisega ka järgmistel päevadel. Loodame väga, et leiame otsitava naise ja ta saab vajalikku abi ning saame välja selgitada nii teda ennast kui ka kogukonda vapustanud juhtumi täpsemad asjaolud.

 

Kindlasti ootame jätkuvalt informatsiooni, mis võiks meid naise leidmiseni viia ja oleme väga tänulikud inimestele, kes meiega infot jaganud on!

Infot saab meile anda helistades numbril 5198 9886 või 112“ 


TÄIENDATUD: Politsei otsib naist, kes võib oma seisundi tõttu vajada kiiret abi

 

 Täiendav info.

6. veebruar

 

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Politsei sai eile, 5. veebruaril teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas leiti vastsündinu surnukeha. Surnukeha oli leidnud ja teataja maja juurde toonud pere koer. Politsei reageeris väljakutsele koheselt ja kuna saabunud infole tuginedes ei olnud leitud lapse ema teada, siis alustati koheselt piirkonnas otsingutega, et leida vastsündinu ema.

 

Meie kõige tähtsam ülesanne on praegu leida lapse ilmale toonud naine, kes ei ole meile teadaolevalt endiselt pöördunud arstiabi saamiseks haiglasse ja võib vajada seega kiiret abi.

 

Eile õhtul ja öösel käisid politseinikud läbi nii piirkonna maastikku kui ka piirkonnas olevaid hooneid ja nende territooriumi. Kasutasime nii eile kui ka täna valgel ajal droonide abi, et suuremat maa-ala üle kontrollida. Otsingutel kasutasime ka teenistuskoerte abi. Oleme suhelnud inimestega, kes võisid eile ennelõunal lapse surnukeha leidmise piirkonnas viibida, et koguda neilt infot, mis võiks viia abivajava naise leidmiseni. Lisaks oleme rääkinud haiglate ja perearstidega.

 

Oleme kogunud piirkonnast kõikvõimalikke jälgi, mis võiksid meid viia lähemale naise leidmisele ning loodetavasti annavad nende osas tellitud ekspertiisid vajalikku lisainfot. Nende tulemuste laekumine võtab siiski aega. Seni kogume täiendavat infot, kontrollime seda ja vaatame läbi piirkonnas olemasolevate valvekaamerate salvestisi, et tuvastada piirkonnas viibinud inimesi, kellelt politsei võib naise kohta täiendavat informatsiooni saada.

 

Meile on laekunud ka mitu vihjet, mida oleme ka kontrollinud nii Läänemaal kui Harjumaal, kuid nende vihjete kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud meie poolt otsitava abivajava naisega. Oleme kõigile tänulikud iga infokillu eest ja kontrollime kõiki meile laekuvaid vihjeid. Teie poolt antud info ja märkamine võib päästa naise elu!

 

Praeguseks ei ole politseile veel teada, kes lapse ilmale toonud naine on, seega ei ole meil võimalik anda ka täpsemat inimese kirjeldust. Palume jätkuvalt kõigi abi, kes võivad omada mingit infot selle kohta, kes lapse ilmale toonud naine võib olla või kes eile ennelõunal piirkonnas midagi kahtlast märkasid. Andke sellest meile teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

 

Juhtunu asjaolude selgitamiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust ettevaatamatusest surma põhjustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.“

 

Politsei otsib naist, kes võib oma seisundi tõttu vajada kiiret abi

Räägib Üllar Kütt, Lääne prefektuuri operatiivjuht:

„Politsei kogub jätkuvat infot võimaliku abivajava naise leidmiseks. Oleme kontrollinud Suure-Lähtru külas hooneid ja maastikku ning kasutanud selleks nii teenistuskoerte kui ka droonide abi. Lisaks oleme kogunud informatsiooni piirkonnas elavatelt inimestelt ning suhelnud haiglate ja perearstidega, et tuvastada naine või tema võimalik viibimise koht. Kontrollime kõiki inimestelt saadud infokilde, mis võiksid meid naise leidmiseni viia. Seni ei ole me naist kahjuks leidnud, kuid jätkame laekunud vihjete kontrollimist ja info kogumist. Oleme väga tänulikud kõigile inimestele, kes on meile infot andnud.

 

Mõistame, et meie otsingu palve võib tekitada küsimusi, millele oodatakse vastust, kuid praegu on meie peamine eesmärk võimaliku abivajava naise leidmine ja selleks vajaliku info kogumine. Kõigi täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleme samuti, kuid inimese elu ja tervis on praegu meie prioriteet.“

 

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET

Lääne prefektuur

Teade

05.02.2024

 

Politsei otsib naist, kes võib oma seisundi tõttu vajada kiiret abi

 

Politsei palub abi äsja sünnitanud naise leidmisel, kes võib oma terviseseisundi tõttu vajada kiiret abi

 

Politsei sai täna lõuna paiku teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru küla piirkonnas võis hommikul viibida naine, kes on värskelt lapse sünnitanud, kuid ei pruugi olla saanud sünnituse järgselt vajalikku arstiabi.

 

Politseil ei ole kahjuks täpsemat infot naise tundemärkide ega viibimise või elukoha kohta, aga politseil on alusta arvata, et naine ei ole sünnituse järgselt arstiabi saamiseks haiglasse veel pöördunud ja võib seetõttu kiirelt arstiabi vajada.

 

Politsei on teavitanud haiglaid ja otsinud naist tema võimaliku hommikuse viibimise koha piirkonnast teenistuskoera ja droonide abil ning kogunud piirkonnast informatsiooni, kuid praeguseni ei ole võimalikku abivajajat leidnud.

 

Politsei palub kõigil, kes on võimalikku abivajavat naist täna näinud või teavad tema võimalikku asukohta või liikumissuunda, anda sellest teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

 

Allikas: PPA teated


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.