Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Regionaalarengu uueks asekantsleriks saab Sigrid Soomlais (2024-01-31 10:01:08)


Sigrid Soomlais

Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi regionaalarengu uue asekantslerina alustab märtsist tööd Sigrid Soomlais, kellel on mitmekülgne kogemus nii avalikust sektorist kui ka valdkondadest, mis on tihedalt seotud kohalike omavalitsuste ning ettevõtete käekäigu ja inimeste heaoluga.

 

„Regionaalvaldkonna areng on suur väljakutse ja mul on hea meel, et Sigrid oma teadmistepagasiga meiega sel tegusal teekonnal liitub,“ sõnas regionaalminister Madis Kallas. „Ees seisab mitu suurt ja väga olulist teemat, sh kohalike omavalitsuste rahastamise ümberkorraldused, millega vähendada regionaalset ebavõrdsust ning tagada, et elu jätkuks igas Eestimaa paigas.“

 

„Mul on hea meel tõdeda, et regionaalarengu asekantsleri konkurss oli väga tugev ning meil oli mitmeid väga häid kandidaate, kelle hulgast valida,“ ütles Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kantsler Marko Gorban. „Sigrid osutus ühelt poolt valituks tänu oma mitmekülgsetele kogemustele ja kompetentsidele. Teisalt sai otsustavaks tema tugev ja selge visioon regionaalarengu edendamiseks ning nägemus, kuidas valdkonna ees seisvad väljakutsed võimalusteks pöörata,“ tunnustas Gorban.

 

Sigrid Soomlais on viimased aastad juhtinud Kliimaministeeriumi ringmajanduse osakonda ja Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonda. Varasemalt on Sigrid töötanud Siseministeeriumi regionaalarengu osakonnas. Sigridi vedada on olnud olmejäätmete reformi algatamine, riigi jäätmekava koostamine, keskkonnamõjude hindamise protsessi kiirendamine, keskkonnatasude süsteemi ülevaatamine ning mitmete elu- ja ettevõtluskeskkonna meetmete väljatöötamine.

 

„Sigrid lisab meie organisatsiooni valdkondade vaheliste seoste ja ühisosa nägemist ning valdkondade ülese koostöö oskusi,“ nimetas Gorban. „Regionaalarengu valdkond seisab lähiaastatel mitmete suurte ja oluliste väljakutsete ees. Edukad me saame olla just siis, kui suudame koostöökohti näha.“

 

Sigrid Soomlais liitub ministeeriumiga ajal, mil on värskelt ellu viidud mitmed olulised ümberkorraldused. „Avalik sektor peab ühiskonnas toimuvate muutustega kaasas käima ja neid muutusi ka eest vedama,“ ütles Gorban.

 

„Regionaalpoliitikal on väga oluline roll, sest mõjutab otseselt seda, milline on elu Eestis,“ usub tulevane regionaalarengu asekantsler Sigrid Soomlais. „Selleks, et igal pool – nii linnas kui maal – oleks hea elada, tuleb meil lähiaastatel tublisti pingutada. Üks suurimaid väljakutseid on, kuidas tagada omavalitsuste võimekus ja tugevus, et nad saaksid pakkuda Eesti inimestele vajalikke teenuseid ka väljaspool tõmbekeskusi. Selle eesmärgi suunas me koos ministeeriumi tiimiga liigumegi.“

 

Regionaalarengu asekantsleri meeskonna moodustavad kohalike omavalitsuste osakond ja regionaalarengu osakond.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 31.01.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.