Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu viib õnneotsingule ja juure juurde (2024-01-31 05:57:13)


Laulupidu 150. Foto: Maris Savik

16.-22. juunil toimub kultuuripealinnas Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu. Kaheksa eriilmelise sündmusega nädal toob tantsumurule ligi 2400 Tartumaa tantsijat ja laulukaare alla ligi 10 000 lauljat-pillimängijat. Piletimüük sündmustele algab veebruari keskpaigas.

 

Tartus esmakordselt kokku seotud laulu- ja tantsupidu jutustavad loo sellest, kuidas teeb juurte hoidmine ja väärtustamine päriselt õnnelikuks. Ühine peonädal vaatab kaugemale üksikisikust ning näitab, kui tähtsad on inimese elus uudishimu ja avatud meel, et saaksime toimetada tugeva kogukonnana. 

 

“Kultuuripealinna aasta on hea võimalus kahte Tartule nii tähtsat sündmust koos korraldada ja sünergia tekitada. Ka tantsijatele ja lauljatele on see lahe kogemus veidi pikemaks Tartus kokku tulla, uusi tutvusi luua ja koos tähistada,” rääkis laulupeo projektijuht Sander Tamm. 

 

Tantsupeo “Juure juures” kunstilise juhi Kristel Maruste sõnul kutsub tantsupidu süvenema vestlustesse, mida oma lähedastega peame. “Tihti kipuvad jutud esivanematega jääma tervise ja kooli ümber. Mida tahaks vanaemalt küsida aga 5-aastane või hoopis 35-aastane, kui selleks päriselt aja võtame? On tähtis, et tunneksime oma juuri ja väärtustaksime elu, mida esivanemad on elanud – nii saame siduda põlvkondi, et ei ununeks juba kogetu ning selle kõrval oleks alati ka uut ja põnevat. Sellest “Juure juures” kõnelebki,” rääkis Maruste. 

 

Laulupidu “Õnn ja rõõm” pakub võimalust ise õnne ja rõõmu mõtestada. "Igas eluetapis tunneme neid tundeid veidi omamoodi, tihti ka unustame märgata. Olgu see tants, laul või pillimäng, nende kõigi võlu peitub ühises loomises – proovides, platsil ja laulukaare all. Hetked, mil koosloomine saab tiivad, on meile unustamatud ning neis peitubki õnn,” kirjeldas laulupeo põhiideed kunstiline juht Küllike Joosing. Ta lisas, et Tartu laulupidu tuletab meelde, milline õnn on see, et võime ja saame kokku tulla ning laulda südamest iseendale, oma kallitele ja isamaale. 

 

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädala ajajoon:

16. juunil jumalateenistus “Su üle Jumal valvaku” 

16. juunil kaks tantsupeo etendust “Juure juures” 

18. juunil kontsert-simman “Laia ilma peal”

19. juunil koorikontsert “Rohkest õnnista” 

19. juunil Raadi öömuusika “Sull’ truuiks surmani”

20. ja 21. juunil kontsert-etendus “Mul kõige armsam”

22. juunil rongkäik ja laulupidu “Õnn ja rõõm”

 

Piletimüük laulu- ja tantsupeo etendustele algab veebruari keskpaigas. 

 


Allikas: Tartu LV pressiteade

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.