Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Kunstimuuseumist sai sihtasutus (2024-01-30 05:56:00)


Eile, 29. jaanuaril 2024. a. allkirjastasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja kultuuriminister Heidy Purga lepingu, mille järgi võtab seni riigiasutusena tegutsenud Tartu Kunstimuuseumi ülesanded üle Tartu linna ja Eesti riigi ühiselt asutatud SA Tartu Kunstimuuseum.

 

Sihtasutusena jätkamine annab muuseumile paindlikuma juhtimismudeli ja võimaldab kaasata muuseumi tegemistesse nii valdkonna spetsialiste kui ka Tartu linna esindajad, et muuseumi tegevus vastaks veelgi enam kohalike elanike ootustele.

 

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on sihtasutuse loomine Tartu Kunstimuuseumi tuleviku vaates väga oluline samm. "Kui varem on olnud erinevaid arvamusi, millises vormis kunstimuuseum peaks töötama, siis nüüd on selge, et Tartu ja Eesti riigi koostöös jätkab muuseum kindlalt oma tänuväärset tööd. Südalinna kultuurikeskus annab muuseumile ka uued ruumid, kus saab senist tööd hoopis uuele tasemele viia," selgitas Klaas.

 

Sihtasutuse tööd hakkab suunama neljaliikmeline nõukogu, kellest kaks liiget määrab Tartu linn ja teised kaks Kultuuriministeerium. Tartu Linnavalitsus määras SA Tartu Kunstimuuseum nõukogu liikmeteks Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski ja kunstnik Eike Epliku. Riigi poolt osalevad nõukogus Anu Alber ja Katri-Evelin Kalaus.

 

Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski sõnul ei ole ühise sihtasutuse loomine koos riigiga vaid sissejuhatuseks uue kodu rajamisele tulevasse südalinna kultuurikeskusse. „Sihtasustuses võtab Tartu linn ka sisulise vastutuse muuseumi arengu eest, mille kaudu saame tuua Tartu ja Lõuna-Eesti kultuuripärandi senisest veel paremini avalikkuse ettes“ selgitas Kaplinski.

 

Tartu Kunstimuuseumi tegevuse eesmärke sihtasutuse asutamine ei mõjuta. Vastavalt põhikirjale kogub, säilitab, uurib ning vahendab sihtasutus Eesti kultuuriloo seisukohalt olulist kunsti ja sellega seotud materjali, aidates seeläbi kaasa kunsti väärtustamisele ühiskonnas ning Tartu kui inspireeriva elukeskkonnaga linna ja atraktiivse reisisihi arengule.

 

SA Tartu Kunstimuuseum juhina jätkab järgmised kolm aastat muuseumi senine direktor Johanna Hoffmann.

 

Joanna Hoffmanni sõnul on lähiaja kõige aktuaalsemad plaanid seotud nii Euroopa kultuuripealinna tiitliaastaga kui ka südalinna kultuurikeskuse projekteerimisega. „Märtsist kuni 2025. aasta alguseni kuuluvad kõik meie näitused Tartu 2024 programmi. Samas on täies hoos südalinna kultuurikeskuse projekteerimine, kus hoiame kätt pulsil, et muuseum saaks endale uues hoones maailma parimad ruumid."

Tartu Kunstimuuseum tähistab sihtasutuseks saamist 1. veebruaril tasuta sissepääsuga muuseumisse ning kahe tasuta tuuriga: kell 13.00 viib näituste koordinaator Kristlyn Liier läbi tuuri „Kujutav kunst Tartus 1960. aastatel" ja kell 18.00 toimub tasuta tuur koos kunstikoguja Margus Punabi ja kuraatori Indrek Grigoriga näitusel „See oli üsnagi mitmekesine aas. Kunst Margus Punabi kogust".

 

19. detsembril 2022 sõlmisid Kultuuriministeerium ja Tartu linn ühiste kavatsuste protokolli, millega hakati kavandama Tartu Kunstimuuseumi sihtasutuse asutamist ja lepiti kokku, millised on ootused loodavale ühisele sihtasutusele. 12. oktoobri 2023 otsustas Tartu Linnavolikogu osaleda SA Tartu Kunstimuuseum asutamisel ja kiitis heaks sihtasutuse asutamislepingu ja põhikirja. 21. detsembril 2023. a volitas Vabariigi Valitsus kultuuriministrit asutama riigi osalusega sihtasutust Tartu Kunstimuuseum.

 

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.