Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTA võõrandas Lõuna-Eestis omanikelt koerad (2024-01-26 06:21:39)


Foto pärineb sündmustkohalt, kust võeti ära kaks koera.


Jaanuari alguses võttis amet kahelt loomapidajalt kokku ära 8 koera. Loomade elu ja tervis oli ohus. Koerad võõrandati varjupaigale, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja Toiduameti lõuna regiooni juhtivspetsialisti Urmas Palloni sõnul võeti ühel juhul kaks koera ära järelkontrolli tulemusel. „Amet teostas korduvkontrolli loomapidaja juurde, et kontrollida ettekirjutuse täitmist. Paraku polnud ettekirjutust täidetud ning koertele mõeldud keskkond polnud nende heaolu seisukohalt ohutu ega sobiv,“ selgitas Pallon. Üks koertest elas hoone osas, mille katus oli lagunenud ning varisemisohtlik. Teine koertest elas ruumis, mis oli maast laeni täis erinevat kola ja koeral puudus seal praktiliselt vaba liikumisruum. 

Teiselt loomapidajalt võeti ära kokku kuus koera. „Ametile saabus tähelepanelikult kodanikult vihje, et loomapidaja hoiab loomi kinniselt ning neid pole keegi söötmas ega jootmas käinud.“  Põllumajandus- ja Toiduamet teostas koheselt kontrollkäigu. „Kohapeal tuvastati, et loomad on kinnises majas omapäi. Sisenemisel leiti kuus väga kõhna koera, kellel puudus söök ja jook. Ruumi põrand, kus koerad elasid, oli kaetud koerte väljaheidetega. Lisaks oli tubane temperatuur selline, mis antud liiki koeradele eluks ei sobi,“ kirjeldas Pallon.

Kõik loomad on tänaseks varjupaigas, kus nendele võimaldatakse vajadusel ravi ning tagatakse kõik muu heaoluks.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.