Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2024-01-25 06:01:21)


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 29.

 

Juhtimiselt kõrvaldati kaheksa joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kelmused

23. jaanuaril teatas 23-aastane mees, et ostis auto Belgia kasutatud autode veebileheküljelt. Müüja korraldas sõiduki saatmise läbi Geodis transpordiettevõtte. Mees tasus sõiduki eest 26. oktoobril 2023 4000 eurot ja 27.oktoobril 2023 teise osa 4000 eurot. Mees sõidukit ei saanud ega ka raha tagasi. Hiljem kontrollides selgus, et Geodis transpordifirma ei ole nimetatud tehingut vahendanud ja ettevõtte nimel võttis temaga ühendust kelm.

 

23. jaanuaril registreeriti teade, et 19. jaanuaril helistati 17-aastasele naisele ning esitleti ennast politseitöötajana ja teavitati, et keegi on võtnud tema nimele krediiti ja lisanud naise volitajaks. Väidetavalt tuli ebaseadusliku tegevuse peatamiseks tuli koheselt tegutseda, sest helistaja sõnul võib muidu tulla probleeme. Seejärel võttis naisega ühendust pangatöötaja, kes pidi aitama kindlustada naise pangakonto. Helistajatel õnnestus naist veenda paigaldama enda nutiseadmesse kaugjuurdepääsu tarkvara AnyDesk. Naine täitis helistajate antud juhiseid ning kandis 1500€ endale tundmatule isikule Leetu.

 

Juhtumid piiril

23. jaanuaril viidi läbi illegaalimenetluse 2000. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodaniku suhtes. Meest kontrolliti 22. jaanuaril ning kontrollimise käigus selgus, et mehel puudub seaduslik alus Eestis ning Schengeni alal viibimiseks alates 15. oktoober 2023. Mehele koostati ettekirjutus Eestis lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati Schengeni sissesõidukeelud üheks aastaks ja kuueks kuuks.

 

23. jaanuaril viidi läbi illegaalimenetluse 2000. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodaniku suhtes. Meest kontrolliti 22. jaanuaril ning kontrollimise käigus selgus, et mehel puudub seaduslik alus Eestis viibimiseks alates 15. jaanuar 2023. Mehele koostati ettekirjutus Eestis lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati Eesti territooriumile sissesõidukeelud üheks aastaks.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Tartumaa

 

Valeraha teade

Politseile laekus teade, et Tartu sularahakeskuses avastati võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi.

 

Vargus

Politseile laekus teade, et 14. jaanuaril varastati Tartus asuva ehitusobjekti territooriumilt ehitustööriistad. Esialgne kahju 3300 eurot.

 

Viljandimaa

 

Kehaline väärkohtlemine

23. jaanuaril laekus politseile info, et Viljandi maakonnas lõi 74-aastane mees 75-aastast meest.

 

Piiriturvalisus

23. jaanuaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Serbia kodanikku, kes oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 10 päeva, nendest viis päeva Eestis. Selgus, et viiel Eestis veedetud päeval viibis mees Luhamaa terminali ootealal. Seega koostati talle vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Lisaks kohaldati mehele sissesõidukeeld Schengeni alale pikkusega kolm kuud ning määrati rahatrahv 50 trahviühikut, summas 200 eurot.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Surnu mälestuse teotamine

23. jaanuaril sai politsei teate, et Sinimäe alevikus Grenaderimäel asuval Sinimäe memoriaalil rüüstati kolme mälestusmärki. Seni tuvastamata inimesed pritsisid punast värvi mälestusmärkide suunas, mille tagajärjel oli mälestusmärkide üks külg kaetud üleni punase värviga ning tagaküljele pihustati musta värvi haakrist ja punase värviga X märk. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa ja ühel Tadžikistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Pärnumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

23. jaanuaril anti politseile teada, et 22. jaanuaril lõi 45-aastane mees Pärnus eramus tekkinud konflikti käigus tuttavat 38-aastast naist.

 

Saaremaa

 

Kelmus

23. jaanuaril andis Saaremaal elav naine politseile teada, et 15. jaanuaril ostis ta Facebook Marketplace vahendusel nutitelefoni, mille eest tasus müüja poolt antud kontole 250 eurot, kuid ei ole telefoni praeguseni kätte saanud ja müüja ei ole talle tagastanud ka makstud raha.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.