Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Alates 22. jaanuarist muutub tööealistele ühistransport maakonnaliinidel tasuliseks (2024-01-22 06:39:49)


22. jaanuarist 2024 muutuvad tasuliseks piletid nendel maakonna bussiliinidel, kus seni on kehtinud tasuta sõit. Põlva- ja Võrumaa avalikel maakonnaliinidel muutub pilet tasuliseks alates 1. aprillist seoses uue vedaja tulekuga. Maakonna bussiliinidel, kus on olnud sõit tasuline, jätkub ka edaspidi tasuline sõit.

 

Üksikpilet maksab 1,50 eurot, kui kasutada e-piletit ehk sõidukaarti või Ühiskaarti, millele on eelnevalt raha laaditud. Bussijuhilt ostes on sama pileti hind 2 eurot. Bussijuhilt saab pileti osta kõikjal sularahas ning mõnel pool ka pangakaardiga. Kuupileti ehk 30 päeva pileti hind on 25 eurot.

 

„Pileteid saab osta ja raha sõidukaardile kanda veebikeskkonnas pilet.ee. Samasse tuleb ka info selle kohta, millistest piletimüügipunktidest saab pileteid soetada. Näiteks saab sõidupileteid osta ja isikustada Selveri poodide infoletis. Pileteid on võimalik osta ka bussijuhilt ja teistelt edasimüüjatelt,“ selgitas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ühistranspordi osakonna juhataja Andres Ruubas.

 

Tasuta saavad maakonna bussiliinidel endiselt sõita kuni 19-aastased (k.a) ja 63-aastased (k.a) ning vanemad inimesed, puudega isikud ning osalise ja puuduva töövõimega isikud.

 

Sõidusoodustuse saamiseks tuleb soodustusele kvalifitseerujal sõidukaart isikustada ja vajadusel kanda sellele ka sõidusoodustuse liik ning kanda bussi sisenedes kaasas tasuta sõidu õigust tõendavat dokumenti.

 

Täpsem info ja selgitused piletite ja soodustuste kohta on kirjas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi veebilehel.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.