Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vedelkütuse seaduse muudatus mitmekordistab trahvimäärasid (2024-01-06 09:15:21)


Valitsus kiitis eile heaks vedelkütuse seaduse muutmise eelnõu, mis annab riigile paremaid võimalusi kontrollida ja ka karistada kütusetarnijaid, kes biokütuse nõuet eirates saavutaksid ebaausa turueelise.

Kliimaministeeriumi energeetikaosakonna juhtaja Rein Vaksi sõnul on praegu kehtivad trahvimäärad ajale jalgu jäänud ega ole seetõttu suuremate firmade jaoks piisavalt mõjusad. Selleks, et trahv oleks suurem kui rikkumisest saadav majanduslik kasu, muudetakse trahvimäärad seadusega suuremaks.

„Kehtiv vedelkütuse seadus ei võimalda väärteo eest kehtestada suuremat karistust kui 10 miljoni eurot. See aga ei ole praeguses turusituatsioonis proportsionaalne ega mõjus,“ põhjendas Rein Vaks.

Muudatuse kohaselt on trahvisummaks 125 eurot kohustuse täitmisest puudujääva iga gigadžauli eest, mis võib tähendada sõltuvalt tarnija kütuse müügimahust rahatrahvi 30–108 miljonit eurot. 

Seaduse muudatus aitab järelevalveasutustel saada parem ülevaade biokomponendi lisamisest ja ergutab ettevõtteid õigel ajal kohustust täitma. Kütusetarnija peab tagama vähemalt 7,5% tarnitud kütuste koguenergiast biokütusena. Kui praegu peab kütustarnija kohustuse täitmisest aru andma üks kord aastas, siis seaduse jõustumisel tuleb seda edaspidi teha korra poolaastas. Lühem kontrollperiood on vajalik selleks, et kiiremini reageerida, kui biokütuste nõuet ei täideta.

 

Allikas: Kliimaministeeriumi 06.01.2024 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.